E-Dergi Oku 
GRUNDFOS

"Otomasyon ile En Verimli Sistemleri Oluşturuyoruz"

"Otomasyon ile En Verimli Sistemleri Oluşturuyoruz"

12 Mart 2020 | SÖYLEŞİ
140. Sayı (Mart 2020)
489 kez okundu

Küresel çapta yaşanan teknolojik gelişmeleri, pazara sunmuş oldukları ekipmanlar ve uygulama aşamasındaki mühendislik çalışmalarıyla yansıttıklarını dile getiren SISDOZ A.Ş. Genel Müdürü Serhat Utku, her proses için otomasyon anlamında doğru kurgular oluşturup sistemin minimum enerji ile maksimum performans göstermesini sağladıklarını söylüyor.

Artan enerji maliyetleri verimlilik konusunu ön plana çıkarıyor. Çevre teknolojileri alanında verimlilik sağlayan ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bildiğiniz gibi enerji verimliliği doğanın korunmasındaki en önemli adımlardan biridir. Yenilenebilir enerjilerin kullanılması daha az fosil yakıt kullanımı, daha küçük karbon ayak izine neden olmakta bu da daha az sera gazı emisyonu ve daha az hava kirliliği anlamında gelmektedir. Enerji verimliliğinin artırılması aynı zamanda ekonomi üzerinde ağır bir yük olan enerji kaynaklarındaki dışa bağımlılığının azaltılmasına katkı sağlayacaktır. Biz de her sorumlu birey ve kurum gibi kendi alanımızda enerji verimliliği konusunda hassasiyet göstermeye çalışıyoruz. Hizmetini verdiğimiz, satışını yaptığımız proair blower, prodoz dozaj pompaları, proflow enstrümanlar, gummi jager difüzörler, hydro gaz klor sistemleri, denora ozon dezenfeksiyon sistemleri, uv sistemleri, monopompalar, graco ve diğer transfer pompalarının seçilmesi, kurulumu, otomasyonel uygulamalarımız ile doğru ve verimli çalıştırılması adına hem müşterilerimize önerilerimizi ve desteğimizi sunuyor hem de kendi yaptığımız anahtar teslimi projelerde enerji verimliliği faktörünü ön planda tutarak uygulamalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Gelişen teknolojilerin ürünleriniz ve hizmetlerinize yönelik yansımaları nasıl oldu? Ürünlerdeki inovatif gelişmelerden bahsedebilir misiniz?

Biz SİSDOZ olarak ürünlerini geliştiren, teknolojik gündeme göre ekipmanlarında pozitif anlamda revizyonlar yapan, bu geliştirmeler ile ilgili bize periyodik bilgi sağlayan, teknik eğitimler veren tedarikçilerle çalışmayı tercih ediyoruz. Bu teknoloji gündemini takip edip bize ürün sunan tedarikçilerimizi ürünlerini hem Türkiye hem çevre ülkelere satarken kendi bilgi ve birikimimizi de kullanarak katma değerler sağlamaya çalışıyoruz. Yani global teknolojik gelişmeleri hem sattığımız ekipmanlar ile hem de bu ekipmanların uygulama noktasında kattıklarımız ile pazara sunuyoruz. Geldiğimiz şu noktada, örneğin ürünlerin elektrik motorlarının verimlilik sınıfları zaten artık çok gündemde olan ve uygulanması gereken bir durum. Biz bunun ötesinde, özellikle anahtar teslimi projelerde müşterilerimizin proseslerini iyi analiz ederek, kuracağımız sistemi en verimli, en az insan gücü ile işletilebilecek, iş güvenliği açısından oluşabilecek riskleri minimize edecek şekilde tasarlıyor, kuruyor ve çalıştırıyoruz. Inovatif anlamda bizim en çok üzerinde durduğumuz detay, otomasyon anlamında doğru kurgular oluşturup sistemin minimum enerji ile maksimum performansı göstermesini sağlamak. Özellikle Prodoz Dozaj Pompaları, Bellin Monopompalar ile kurduğumuz kimyasal dozaj sistemleri ve ayrıca Hydro Gaz Klorlama ve Denora Ozon Sistemleri’nde yukarıda bahsi geçen inovatif anlamdaki otomasyon ve sistemin optimum performans ile çalıştırılması ve işletilmesi adına ciddi çalışmalar sürdürmekte ve uygulamalar yapmaktayız.

Yazının devamı için tıklayın


 


İlginizi çekebilir...

Necati Ömer Zeyrek: "İş Yapış Şeklimizi Hızla Pandemi Sürecine Adepte Ettik"

Wilo, satın alım öncesi gerçekleştirdiği ücretsiz keşif ile doğru ürün tespitinden ihtiyaca yönelik geliştirilen bakım paketlerine, pandemi sürecinde ...
30 Haziran 2020

VEGA Su Endüstri Müdürü Özgür Durdu: "Üretimimiz Sorunsuz Devam Ediyor"

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü salgını nedeniyle gerekli önlemleri aldıklarını ve üretimlerinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini ifa...
6 Nisan 2020

Arıtma Tesislerinde Dijitalizasyon Giderek Yaygınlaşıyor

Endress+Hauser Türkiye'nin Su ve Atıksu Endüstri Yöneticisi Berk Güder ve Servis İş Geliştirme Yöneticisi Egemen Demirkol ile sektördeki çalış...
6 Şubat 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.