E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
INEVA TÜRKİYE
MAS DAF
SİSDOZ
ANADOLU FLYGT

Mitsubishi Electric'ten Sanayi 4.0'a Uyumlu Yeni Nesil Otomasyon Platformu

Mitsubishi Electric'ten Sanayi 4.0'a Uyumlu Yeni Nesil Otomasyon Platformu

18 Temmuz 2018 Çarşamba / 11:26 | TEKNOLOJİ
120. Sayı (Temmuz 2018)
50 kez okundu

Mitsubishi Electric, Sanayi 4.0’a uyumlu ürünü “Panolu Çözüm Platformu” ile otomasyon ürünlerini tek çatı altında topluyor. Platform, endüstriyel tesislere ve altyapı projelerine kısa sürede devreye alma imkanı tanıyor...

Mitsubishi Electric, Sanayi 4.0’a uyumlu “Panolu Çözüm Platformu” ile yenilikçi otomasyon sistem çözümlerini tek çatı altında topluyor. Dış kabini Türkiye’de üretilen platform, endüstriyel tesislere ve altyapı projelerine kısa sürede devreye alma imkanı sunuyor. Platform vinç, açma-sarma ve asansör uygulamaları için geliştirilmiş özel fonksiyonları sayesinde geleneksel frekans inverterlerinden çok daha fazlasını sağlayan Mitsubishi Electric’in yeni inverter serisi A800 Plus ile daha da güçlü hale getirilebiliyor. 

Fan, pompa, kompresör, klima santrali, değirmen, konveyör, vinç, kırıcı, karıştırıcı ve açma-sarma uygulamaları gibi pek çok farklı prosesin otomasyonunu çok daha pratik ve verimli bir şekilde gerçekleştirme imkanı tanıyan “Panolu Çözüm Platformu”, içinde bulunan hazır çözüm parametreleri ve programları sayesinde ek donanım ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Bu platform PLC kontrol sistem çözümü, düşük harmonikli çözüm, fren ünitesi ve fren direnci çözümü, pano soğutma sistem çözümü gibi alanları da içerecek şekilde komple çözüm sunabilen bir altyapıya sahip. Ayrıca geniş opsiyon yelpazesi ve modüler yapısı sayesinde tesisler ve projelerin ihtiyaçları doğrultusunda ister tek tek, ister gruplar halinde tercih edilebiliyor. 

Mitsubishi Electric’in Panolu Çözüm Platformu EN 61439-1/2 tip test standartlarına uygun bara sistemleri ve aksesuarlarıyla donatılmış, montaj talimatlarına göre üretilmiş, kısa devre ve sıcaklık artışı testlerinden geçmiş modüler bir tasarıma sahip. Mitsubishi Electric’in üst düzey kalite anlayışıyla geliştirilen platform, yüzde 95 nemli ortamda ve -10 °C ya da 50 °C ortam sıcaklığında bile kayıpsız çalışma özelliğine sahip IP21’den IP54’e kadar uzanan geniş pano IP seçeneği sunuyor. Ayrıca yüksek emiş kapasiteli fan ve fan modülüne sahip tepe havalandırma sistemi ve kaynaksız iskelet yapısı ile kusursuz topraklama sürekliliği imkanı tanıyor. 

Sabit mıknatıslı (permanent magnet) ve asenkron motorlar için benzersiz motor tanıma, V/f ve vektör kontrolü çalışma, açık ve kapalı çevrim vektör kontrolü, hız, tork ve pozisyon kontrolü ile çalışma gibi uygulamalara göre geliştirilmiş standart özellikler barındıran “Panolu Çözüm Platformu”, bu sayede yüksek proses uyumu sağlıyor. Mitsubishi Electric’in benzersiz kaldırma, yürütme ve pozisyonlama fonksiyonlarına sahip A800 serisi inverterleri ile güçlendirilen panolu inverter çözümleri yüzde 250 aşırı yüklenme kapasitesi, gelişmiş frenleme kabiliyeti ve kapalı çevrim çalışma özelliklerini taşıyor.


 


İlginizi çekebilir...

Resygate Protokol Dönüştürücüleri Dağınık sistem bileşenlerinin basit ve ekonomik entegrasyonu...

Su ve atıksu teknolojisi geniş alanlara dağılmış çok sayıda sistemle karakterize edilir; böylece karmaşık bir tedarik ağı oluşturur....
20 Aralık 2017 Çarşamba / 16:04

Su Arıtma Tesisinin SCADA Ağına Güvenli Erişimi / Bakım Sürelerinde Büyük Düşüş

Alpay Samen
PHOENIX CONTACT Elektronik Tic. Ltd. Şti.
Elektronik & Haberleşme Mühendisi
Endüstri Yönetimi ve Otomasyon...
21 Haziran 2017 Çarşamba / 11:28

Arıtma Çamurlarının Bertarafında Yeni Bir Teknoloji - Gazlaştırma (Elektrik ve Biochar Üretimi)

Osman TÜRKMEN
TRL Group - Kurucu...
20 Nisan 2017 Perşembe / 16:32

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 19.12.2018 / 06:38:56 | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.