E-Dergi Oku 
GRUNDFOS
NUR KİMYA

Necati Ömer Zeyrek: "İş Yapış Şeklimizi Hızla Pandemi Sürecine Adepte Ettik"

Necati Ömer Zeyrek: "İş Yapış Şeklimizi Hızla Pandemi Sürecine Adepte Ettik"

30 Haziran 2020 | SÖYLEŞİ
144. Sayı (Temmuz 2020)
469 kez okundu

Wilo, satın alım öncesi gerçekleştirdiği ücretsiz keşif ile doğru ürün tespitinden ihtiyaca yönelik geliştirilen bakım paketlerine, pandemi sürecinde geliştirdiği servis hizmeti projesinden garanti sürelerinin uzatılmasına kadar kullanıcılarına her koşulda destek veriyor. “Pandemi dönemi ile birlikte Wilo Türkiye olarak iş yapış şekillerimizi hızla bu sürece adapte ettik” diyen Wilo Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Necati Ömer Zeyrek, geliştirdikleri stratejiyi dergimize anlattı.

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz? 

Almanya’nın Dortmund kentinde, 1872 yılında bakır ve pirinç işleme fabrikası olarak kurulan Wilo, 1928’de dünyanın ilk sirkülasyon pompasını üreterek yerel oyunculuktan global oyunculuğa doğru ilk adımını attı. Sirkülasyon pompasının icadından bugüne birçok ilke imza atan sektörünün öncü markası haline geldi. Bugün binalarda, endüstride ve altyapı uygulamalarında ısıtma, soğutma, havalandırma sistemlerinin yanı sıra su temini ve atık su uygulamalarında da kullanılan pompa sistemlerinde sektörünün öncüsü olarak 10 bine yakın ürün çeşidiyle enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çözümler sunuyoruz. Markamız, insanlar, ürünler ve hizmetler arasında akıllı ağ bağlantıları oluşturup akıllı çözümleri hayata geçirmek amacıyla dijitalleşmeden maksimum seviyede yararlanmayı ve sürdürülebilir bir dünya için hayatı daha kolay hale getirmeyi hedefliyor. 

Wilo olarak Türkiye’deki faaliyetlerimize ise 1992 yılında başladık ve 1997’de dünyadaki malzeme temin merkezlerinden biri olarak tescillendik. Türkiye faaliyetlerimize başladığımız günden bu yana her geçen gün artan bir hacimle sektöre liderlik yapıyoruz. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de geniş ürün gamımız ve sistemlerimizle farklı alanlar için çözümler geliştiriyoruz. Bu kapsamda ülkemizdeki faaliyetlerimizi; ticari ve domestik alanda bina teknolojileri, alt yapı uygulamaları, endüstri ve servis olmak üzere beş ayrı segmentte kategorize ediyoruz.
Bina teknolojilerinde, bireysel kullanıcıların yanı sıra iş merkezleri, hastaneler, alışveriş merkezleri, üniversiteler hizmet alanlarımız arasında yer alıyor. Endüstriyel kuruluşların ihtiyaçlarını karşıladığımız endüstri segmentinde ise kendimizi kuruluşların bir parçası gibi görüyor ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştiriyoruz. Bununla birlikte Wilo olarak müşteri memnuniyetinin yüksek kaliteli ürün, çözüm ve hizmetten geçtiğine inanıyor ve gerek yetkili servislerimiz gerek merkez servisimiz ile satış sonrası hizmetlerimizle de farklılaşıyoruz. 

Servis hizmetlerindeki yapılanmanız, çalışma şekliniz ve fark yarattığınız hizmetleriniz neler?

Türkiye genelinde 75 yetkili servisimiz ile kullanıcılarımıza hem online hem de fiziki olarak hizmet veriyoruz. Hizmetimiz satın alım öncesinde başlıyor. Wilo’nun alanında uzman kadrosu tarafından ihtiyaçlar doğrultusunda kullanım alanına göre en uygun ürün ve sistemler tespit ediliyor. Bunun akabinde cihazın montajı ve devreye alma hizmeti yine bizim tarafımızdan gerçekleştiriliyor. Cihazın kullanım ömrü boyunca periyodik bakımdan onarıma, yedek parça değişiminden mesleki eğitime kadar her alanda uzman servis kadromuzla kullanıcılarımıza 7/24 destek oluyoruz.

Pompa sistemlerinde sürdürülebilir performans kritik önem taşıyor. Bu noktada Wilo olarak ürünlerin sorunsuz şekilde çalıştığını düzenli olarak kontrol etmek ve uzun vadede güvenilirliklerini korumak üzere müşterilerimize, ihtiyaçlarına göre özelleştirdiğimiz alternatifli bakım paketleri sunuyoruz. Standart, konfor ve premium adlı özelleştirilebilen bakım paketlerimiz ile kullanıcılarımıza, sistem ölçümünden analize, ilave garantiden aşınmış parça değişimine, teknik eğitimden ücretsiz ekstra servis hizmetine, yazılım güncellemelerinden sistem optimizasyonuna kadar farklı seçenekler sunuyoruz. Böylelikle kullanıcılarımıza, cihazın kullanım ömrünün uzaması, cihaz onarım ve yedek parça maliyetlerinin düşürülmesi, enerji ve sistem verimliliğinin artırılması, verimliliğin artmasına bağlı olarak enerji tüketim maliyetlerinin düşürülmesi, arızaların meydana gelmeden tespit edilerek çözülmesi, sistemin uzman personel tarafından sürekli kontrol altında tutulması gibi pek çok avantaj sağlıyoruz.

Söyleşinin devamını e-dergiden okumak için lütfen tıklayınız...


 


İlginizi çekebilir...

Polat Makina Satış ve Pazarlama Direktörü Çağlar Alpay: Maksimum Performansı En Düşük Enerji ile Sunmaktayız

Şu an 36 ülkeye ihracatı olan ve kullanıcı portföyünü git gide genişleten Polat Makina'nın Satış ve Pazarlama Direktörü Çağlar Alpay, özel dekantö...
4 Eylül 2020

VEGA Su Endüstri Müdürü Özgür Durdu: "Üretimimiz Sorunsuz Devam Ediyor"

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü salgını nedeniyle gerekli önlemleri aldıklarını ve üretimlerinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini ifa...
6 Nisan 2020

"Otomasyon ile En Verimli Sistemleri Oluşturuyoruz"

Küresel çapta yaşanan teknolojik gelişmeleri, pazara sunmuş oldukları ekipmanlar ve uygulama aşamasındaki mühendislik çalışmalarıyla yansıttıklarını d...
12 Mart 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.