E-Dergi Oku 
GRUNDFOS
NUR KİMYA

VEGA Su Endüstri Müdürü Özgür Durdu: "Üretimimiz Sorunsuz Devam Ediyor"

VEGA Su Endüstri Müdürü Özgür Durdu: "Üretimimiz Sorunsuz Devam Ediyor"

6 Nisan 2020 | SÖYLEŞİ
141. Sayı (Nisan 2020)
601 kez okundu

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü salgını nedeniyle gerekli önlemleri aldıklarını ve üretimlerinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini ifade eden VEGA Su Endüstri Müdürü Özgür Durdu, gelecekte ülkemiz ve dünya ekonomisinin bugünkünden daha iyi olacağını, yatırımların hızla artacağını ve yeni fırsatların çıkacağına inandığını söylüyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgının iş süreçlerinize yansımaları ne şekilde oldu? Bu konuyla ilgili gelecek beklentileriniz ve önerileriniz nelerdir?

Maalesef hem ülkemiz hem dünyada birçok ülke çok ciddi bir sorun yaşıyor. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki umarım bu sıkıntılı zamanları en kısa sürede en az etkiyle atlatırız ve her şey en kısa sürede normal haline döner. Salgının ülkemize gelişi itibari ile ilgili önlemlerimizi almaya başladık ve sonrasında evden çalışma yöntemine geçtik ve iş süreçlerimizi evden devam ettiriyoruz. Fabrikamızda üretimimiz şu anda sorunsuz devam ediyor. Bugünkü durumda iyi bir malzeme stokumuz var ve müşterilerimizin siparişlerini zamanında hazırlayabiliyoruz, şu anda ki süreçte çok önemli bir konu olduğunu özellikle belirtmek isterim.

Tabii ki globalde etkin olan bir konunun etkileri uzun vadeli olacaktır; fakat ben gelecekte ülkemiz ve dünya ekonomisinin bugünkünden daha iyi olacağını, yatırımların hızla artacağına ve yeni fırsatların çıkacağına inanıyorum.

Atıksu ve içme suyu tesislerine yönelik ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

VEGA arıtma tesislerinde seviye ve basınç ölçümü yapılan tüm proseslere cevap verebilmektedir. Atıksu tesisi üzerinde birkaç örnek vermek gerekirse; açık kanallarda debi ölçümü, pompa istasyonları ve terfi merkezlerinde seviye ölçümü, ince kaba ızgaralarda fark seviye ölçümü, çökeltici madde ve kimyasal tanklarında, şartlandırma, çamur toplama tanklarında seviye ve limit seviye ölçümü gibi bir çok uygulamada kullanılmaktadır. İçme suyu tesisi için de derin kuyularda seviye ölçümünü, nehir, göl, baraj gibi noktalarda seviye ölçüm istasyonlarını farklı birkaç örnek olarak verebiliriz. İnternet sitemizde endüstri başlığı altında farklı iki tesis için de hem 3D olarak hem de farklı sekmelerde tüm uygulama örneklerimize ulaşabilir, burada bahsedemediğimiz daha birçok örneği inceleyebilirsiniz.

Teknolojik gelişmelerin ürünleriniz üzerinde yansımaları ne şekilde oluyor?

VEGA kendi ürün grubunda daima yenilikçi olarak hareket ediyor ve teknolojik gelişmelerle iş ortaklarına en güncel cihazları sunuyor. Kendi alanında trend belirleyici de diyebiliriz. Her yenilikte hem daha önce kullanılan ürünleri bir adım daha ileri taşıyor hem de kullanıcı kolaylığını esas alıyor. Daha güçlü diyaframa sahip basınç transmitteri ve basınç şalterleri, kimyasal dayanımı yüksek ve proses ile ortam koşullarından etkilenmeden çalışan 80 GHz yüksek frekanslı radar seviye sensörlerimiz ile hem daha uzun süreli kullanım hem de prosesin zorluğundan ve dış etkenlerden etkilenmeden ölçüm yapmaya devam edebilirsiniz. Bunların yanında 2020 yılında ürün portföyümüze eklediğimiz cihazlarımızda ve halihazırda kullandığımız ve üretimi devam eden diğer cihazlarımızda da bluetooth özelliği bulunmaktadır. Bu özellik ile kullanıcı ulaşması güç yerlerde, sağlık açısından sorun yaratacak yerlerde bu özellik ile tamamen rahat bir şekilde cihaza uzaktan bağlanıp istediği ayarı güncelleyip arıza tespiti yapabilir.

Yazının devamı için tıklayın 


 


İlginizi çekebilir...

Polat Makina Satış ve Pazarlama Direktörü Çağlar Alpay: Maksimum Performansı En Düşük Enerji ile Sunmaktayız

Şu an 36 ülkeye ihracatı olan ve kullanıcı portföyünü git gide genişleten Polat Makina'nın Satış ve Pazarlama Direktörü Çağlar Alpay, özel dekantö...
4 Eylül 2020

Necati Ömer Zeyrek: "İş Yapış Şeklimizi Hızla Pandemi Sürecine Adepte Ettik"

Wilo, satın alım öncesi gerçekleştirdiği ücretsiz keşif ile doğru ürün tespitinden ihtiyaca yönelik geliştirilen bakım paketlerine, pandemi sürecinde ...
30 Haziran 2020

"Otomasyon ile En Verimli Sistemleri Oluşturuyoruz"

Küresel çapta yaşanan teknolojik gelişmeleri, pazara sunmuş oldukları ekipmanlar ve uygulama aşamasındaki mühendislik çalışmalarıyla yansıttıklarını d...
12 Mart 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.