E-Dergi Oku 
ABB

Polat Makina Satış ve Pazarlama Direktörü Çağlar Alpay: Maksimum Performansı En Düşük Enerji ile Sunmaktayız

Polat Makina Satış ve Pazarlama Direktörü Çağlar Alpay: Maksimum Performansı En Düşük Enerji ile Sunmaktayız

4 Eylül 2020 | SÖYLEŞİ
146. Sayı (Eylül 2020)
316 kez okundu


Şu an 36 ülkeye ihracatı olan ve kullanıcı portföyünü git gide genişleten Polat Makina’nın Satış ve Pazarlama Direktörü Çağlar Alpay, özel dekantörleri sayesinde maksimum performansı en düşük enerji tüketimi ile müşterilerine sunduklarını söylüyor.

Öncelikle firmanız ve çevre teknolojileri alanındaki faaliyetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?
Aslında Polat Makina’nın yolcuğu 1978’de 4,5 m2’lik bir atölyede Aydın’da başlıyor ve şu an 88.000 m2’lik alanda, teknolojik alt yapısı ve alanında uzman kadrosu ile birlikte sürekli gelişmeyi, global kalite ve standartlarda ürün ve hizmet sunan bir firma konumunda. Yurtdışı ve yurtiçinde bulunan 9 grup şirketimiz ve 11 bayimiz ile sektörümüzde en iyi olmayı hedefliyoruz. Bünyemizdeki şirketlerin tek bir çatı altında birleştirilerek Polat Group Holdıng A.Ş.’nin kurulması, bu yıl itibariyle de İstanbul ofisimizde fiili olarak çalışmaya başlamamız ile birlikte hedeflerimize daha emin adımlarla ilerliyoruz. Çevre alanındaki faaliyetlerimizden bahsedecek olursak; içme suyu ve atıksu arıtma tesisleri, biyogaz tesisleri ve petrol çamuru uygulamalarında susuzlaştırma ve yoğunlaştırma dekantörlerimiz ile ihtiyaca yönelik çözümler sunuyoruz. 


Arıtma sitemlerinde enerji tüketimi önemli bir rol oynuyor. Ürünlerinizin bu konudaki avantajlarından bahsedebilir misiniz?
Polat Makina olarak bunun bilincinde olduğumuzdan enerji verimliliğine yönelik ER tasarımlı dekantörlerimizi geliştirdik. Bu özel dekantörlerimiz sayesinde ayırma işlemindeki katı ve sıvıyı dekantörden boşaltmak için gereken gücü, özel hazne ve helezon tasarımımız ile en aza indirgeyerek maksimum performansı en düşük enerji tüketimi ile müşterilerimize sunmaktayız. 

Ar-Ge faaliyetleriniz konusunda ne tür çalışmalarınız bulunuyor?
Kaliteden ödün verilmeden yıllardır verilen hizmetler söz konusu. Aynı vizyonla ürün portföyümüze yeni ekipmanlar, yeni teknolojiler ve yeni uygulama alanları katarak gelişmeye devam edeceğiz. Teknolojinin gerisinde kalmamak ve ürünlerimizin teknolojik olarak sürekli gelişimini sağlamak için Ar-Ge ile devamlı iletişim halindeyiz. Pazarlara yeni ürünler sunmadan büyüyemeyeceğimizi çok iyi bildiğimiz için Ar-Ge departmanımız ile bu konu üzerinde yoğun olarak çalışıyoruz. 

Türkiye’de ya da yurt dışında hayata geçirmiş olduğunuz önemli referanslarınızdan bahsedebilir misiniz?
Türkiye, Rusya ve Avrupa pazarında gerçekten çok aktifiz. Diğer birçok firmanın aksine Polat Makina kesinlikle müşterilerine sadece ekipman sunan bir firma değil, çözüm ve proses sunan firma. Bu bilinçle hizmet verdiğimiz için referanslarımız gittikçe artıyor. Şu an 36 ülkeye ihracatımız mevcut ve dolayısıyla kullanıcı portföyümüzü git gide genişletiyoruz.

Yazının devamı için tıklayın 


 


İlginizi çekebilir...

Arbiogaz Genel Müdür Yardımcısı Hasan Köseleci: "Atıksular Temiz Suyun Hammaddesi Olarak Görülmeli"

Dergimizin sorularını yanıtlayan Arbiogaz Genel Müdür Yardımcısı Hasan Köseleci, son yıllarda artan su tüketimi ve yaşanan kuraklığına dikkat çekerek,...
14 Ocak 2021

Prof. Dr. Ahmet Samsunlu Anısına...

Türkiye'deki ilk çevre mühendisliği bölümünün kurulmasına öncülük eden, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve 44. Hüküme...
9 Kasım 2020

"Yetersiz Firma ve Ürünler İşletmelere Zarar Verebilir'

Nurkimya Arıtma firmasında çevre mühendisi olarak görev yapan Özgür Çavuşoğlu dergimizin sorularını yanıtladı. Su arıtma ekipmanları ve şartlandırma k...
6 Ekim 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.