E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

İSKİ, Uluslararası İki Prestijli Ödüle Layık Görüldü

İSKİ, Uluslararası İki Prestijli Ödüle Layık Görüldü

10 Mayıs 2019 Cuma / 13:52 | HABERLER
130. Sayı (Mayıs 2019)
25 kez okundu

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), son bir haftada iki uluslararası prestijli ödüle layık görüldü. Bağımsız jüriler ve uluslararası otoriteler tarafından belli bir süreç içerisinde; birçok kritere göre uzun değerlendirmeler sonrasında, dünya devi su şirketleri arasından sıyrılarak bu ödüllere layık görülen İSKİ, İstanbul’da “Temiz Suyun Güvencesi” olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

“Küresel Su Ödülleri” (Global Water Awards 2019) Dünya Su Liderleri Grubu (Global Water Leaders Group) tarafından Londra’da düzenlenen Küresel Su Zirvesi’nde sahiplerini buldu. Uluslararası platformlarda dünyanın en iyi kurum ve kuruluşların projelerinin ve teknolojilerinin değerlendirildiği Küresel Su Ödülleri Töreni; dünyanın önemli su otoriteleri arasından üst düzey görevler üstlenen uluslararası davetliler huzurunda gerçekleştirildi.

İstanbul’un büyüyen çevre, toplum ve teknolojik ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan akıllı hizmet projeleriyle Türkiye’de lider, dünyada öncü konuma gelen İSKİ, 11 ayrı kategoride verilen ödüller içerisinde en prestijlisi olan “Su Liderleri Ödülü”ne (Water Leaders Award) layık görüldü. Ödülü; Londra Doğa Tarihi Müzesinde düzenlenen törende İSKİ’yi temsilen katılan Genel Müdür Yardımcısı Metin Akbaş aldı.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından British Safety Council (BSC) tarafından ödüllendirilen İSKİ, Türkiye’de iş güvenliği dalında bir kamu kurumunun kazandığı “Uluslararası İş Güvenliği” ödülünü alarak bir ilke de imza atmış oldu. İngiltere’de düzenlenen törene İSKİ’yi temsilen katılan Kurumsal Gelişim Şube Müdürü Ekrem Yıldırım, ödülü British Safety Council Mütevelli Heyeti Başkanı Lawrance Waterman Obe’den aldı. 

British Safety Council, Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri (International Safety Awards) ile sağlık ve güvenlik konusundaki olumlu katkıları, yenilikleri ve iyi uygulamaları ödüllendiriyor. Değerlendirmelerin bağımsız bir teknik ekip tarafından yapıldığı yarışmanın 2019 yılında gerçekleştirilen 61. edisyonunda, dünya genelinden katılım sağlayan 590 kuruluş; iş sağlığı, iş güvenliği ve işyeri refahına olan taahhütleri ve faaliyetleri gibi 10 farklı kategoride değerlendirildi. “Uluslararası İş Güvenliği” ödülü ile İSKİ, Türkiye’de bu ödüle layık görülen ilk kamu kurumu oldu. 2018 Yılında da uluslararası pek çok ödüle layık görülen İSKİ; Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) - “Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi, “The Green World Organization -Yeşil Dünya Ödülleri, Uluslararası MerComm -17. ARC Awards International Yıllık Rapor Yarışması Ödüllerini almaya hak kazanmıştı.


 


İlginizi çekebilir...

Grundfos'tan Enerji Verimliliğini Artıran Yeni Ürün

Grundfos, Türkiye ve dünyada içme suyu temininden sulamaya, atıksu terfi istasyonlarından otel iklimlendirme ihtiyaçlarının giderilmesine kadar geniş ...
10 Mayıs 2019 Cuma / 13:57

Büyük Menderes'te Temiz Üretim Başarısı

WWF'“Türkiye'nin (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Büyük Menderes Havzasından başlayarak diğer su havzalarına da yaygınlaştırılmasını hedeflediği ...
10 Mayıs 2019 Cuma / 13:47

INEVA Çevre Teknolojileri 8. Bursa Bilim Şenliği'ne Katıldı

Coşkunöz Holding bünyesinde atıktan enerji konusunda faaliyet gösteren INEVA Çevre Teknolojileri, Türkiye'nin en büyük bilim festivaline katıldı....
10 Mayıs 2019 Cuma / 13:44

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.