E-Dergi Oku 
ABB

N-Pompa Hareketli Pervane Teknolojisi Artık Flygt Kompakt Atıksu Pompalarında...

N-Pompa Hareketli Pervane Teknolojisi Artık Flygt Kompakt Atıksu Pompalarında...

19 Şubat 2018 | ÜRÜN
115. Sayı (Şubat 2018)
1.050 kez okundu

1-10 kW arası küçük kapasiteli pompalar da her türlü modern atığa karşı savaşarak tıkanma sorununu geride bırakıyor.

Xylem, tıkanıklığı önleyecek şekilde tasarlanan ve patentli N-Pompa Hareketli Pervane teknolojisine sahip yeni geliştirilmiş kompakt pompa serisinin tanıtımını yaptı. Flygt 3069 seri yeni atıksu pompası en zorlu koşullarda dahi tıkanma sorunu yaşamadan sürekli pompalama fonksiyonuna olanak tanıyor. 

Bilindiği üzere küçük pompalar, genellikle katı ve lif içeriği yüksek sıvıları pompalarken tıkanmaya elverişli ekipmanlardır. Ancak Flygt yeni atıksu pompası ile artık küçük kapasiteli pompalar da her türlü modern atığa karşı savaşarak tıkanma sorununu geride bırakıyor.

Enerji tüketimi yüzde 25 azaltılıyor

Flygt 3069 pompa modeli, sınıfında rakipsiz bir pompa olmakla birlikte Xylem’in 10 kilovattan (kW) daha küçük kapasiteye sahip pompalar için devrim niteliğindeki tıkanma önleyici N Pompa Hareketli Pervane teknolojisine sahip. 

Pompa, kendi kendini temizleme özelliği sayesinde maksimum güvenilirlik düzeyine sahip olmasının yanı sıra geleneksel pompalara kıyasla enerji tüketimini yüzde 25’e kadar azaltıyor. 

Yeni pompa serisinin yenilikçi hidrolik tasarımı, yüksek krom alaşımlı dökme demir (Hard-Iron™), gri dökme demir ve paslanmaz çelik olmak üzere üç farklı malzemeye dayalı. Aynı zamanda vortex ve öğütücülü hidrolik seçenekleri de bulunan Flygt 3069 model pompa, esnek bir yapıda ve uygulama ihtiyaçlarını karşılaması için dört farklı montaj şekline uygun yapılandırılabiliyor. Bu modüler ve uyarlanabilir tasarım depo maliyetlerini de düşürüyor.

N-Pompa Hareketli Pervane Teknolojisi çalışma prensibi

Katı malzemeler, örneğin ip gibi lifli malzemeler ve günümüzün modern atıkları geleneksel pompalar ile temas ettiklerinde pervane kanatlarının kenarlarına takılabiliyorlar. Bu durum pervanenin verimliliğini azaltıyor, planlanmamış arızalara yol açarak enerji tüketimini artırıyor.

N-Pompa Hareketli Pervane Teknolojisi, iki aşamada bu sorunun üstesinden gelebiliyor:

1. Aşama: Pompa ile temas eden birçok katı madde, pervane kanatları aracılığıyla pervaneden geçiyor. Herhangi bir madde pervane kanatlarının herhangi bir kenarına takılırsa, giriş yerinin çevresinde geriye yatık bir şekilde kalıyor.

2. Aşama: Katı madde, pervane kanadının uç kısmından tahliye oluğuna ulaşıyor. Yerleştirme halkasındaki kılavuz pimi, her türlü katı maddeyi kanat kenarı ve tahliye oluğu aracılığıyla pervanenin orta kısmından çekiyor. Birikinti miktarı fazlaysa N-Pompa Hareketli Pervane, gerekli görüldüğü takdirde sorunsuz bir şekilde geçiş sağlamak için yukarı yönde eksenel olarak hareket ediyor.


 


İlginizi çekebilir...

VEGA Su ve Atıksu Endüstrisinde Kullanılan Ölçüm Teknolojileri

VEGA, içme suyu ve atıksu arıtma tesisleri için deneyimli bir enstrümantasyon tedarikçisidir....
14 Ocak 2021

Pegasus+ ile Basınç Yönetimi

Pegasus+; su ve kanalizasyon idarelerinin içmesuyu dağıtım şebekelerinde kullanmakta olduğu basınç düzenleyici kontrol vanalarına (BKV) bağlanarak...
8 Aralık 2020

VEGA, Seviye ve Basınç Ölçümünde En Uygun Çözümleri Sunuyor

VEGA 60 yıllık geçmişi, 84 ülkede gösterdiği faaliyet ile seviye ve basınç ölçümünde tüm proseslerde iş ortaklarına en uygun çözümleri sunan global bi...
8 Eylül 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.