E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

İSKİ Genel Müdürlüğü'ne Atama

İSKİ Genel Müdürlüğü'ne Atama

10 Eylül 2019 | HABERLER
135. Sayı (Ekim 2019)
678 kez okundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'ye bağlı kuruluşlardan İSKİ Genel Müdürlüğü Raif Mermutlu’yu atadı.

Raif Mermutlu kimdir?

1961 yılında Elazığ'da doğan Raif Mermutlu, 1994 yılında İSKİ Genel Müdürlüğü'nde göreve başladı. İSKİ Genel Müdürlüğü’nde sırasıyla; Asya Yakası Su İnşaat Müdürlüğü, Atıksu Arıtma Daire Başkanlığı, Su Arıtma Daire Başkanlığı, Yatırımlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, İşletmelerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Raif Mermutlu, 2010 yılında kendi isteğiyle emekli olmuştu.

İSKİ Genel Müdürlüğü görevine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından Raif Mermutlu atandı. İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, 9 Eylül 2019 tarihi itibariyle görevine başladı. 1961 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladıktan sonra1978 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümüne girdi. 1983 yılında üniversite eğitimini tamamlayarak aynı yıl açılan İller Bankası sınavını kazandı. İller Bankası Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştığı 11 yıl süresince Türkiye genelindeki çeşitli içme suyu projeleri, içme suyu arıtma tesislerinin proje kontrolörlüğü, ihale ve hak ediş ödemelerinde görev aldı. İstanbul’un su probleminin çözümü için 1994 yılında İSKİ Genel Müdürlüğü’nde Asya Yakası Su İnşaat Müdürü olarak göreve başladı.

Bu görev esnasında İstanbul’un Asya Yakası’nın su probleminin çözümü için birçok önemli içme suyu projesinde görev aldı. Bu projelerden bazıları, Adalar’a tarihinde ilk defa deniz altından boru döşenerek şebeke suyu ulaştırılması, İstanbul’un önemli su isale hatlarından Ömerli-Çamlıca Ana İsale Hattının inşa edilerek hizmete alınması, ana su depoları ile Ömerli’de modern bir arıtma tesisi inşa edilmesi ve Asya Yakası’nın birçok bölgesinin içme suyu şebekesinin yenilenmesi işleridir.

Bu dönemde Tuzla, Yenikapı, Baltalimanı, Ataköy ve Üsküdar Atık su Arıtma Tesisleri ile atıksu pompa istasyonlarının işletilmesinden sorumlu oldu. Aynı dönemde Berlin Sular İdaresi ile iş birliği anlaşması yaparak İSKİ Personelinin Almanya’da eğitim almasını ve İSKİ Şartnamelerinin Avrupa Birliği standartlarına uyumunu sağladı.

İstanbul’a su sağlayan tüm tesisler olan, Ömerli, Kağıthane, İkitelli, Büyükçekmece ve Elmalı İçmesuyu Arıtma Tesisleri ile Su Kalite ve Kontrol Laboratuarının işletilmesinden sorumlu oldu. Bu dönemde İSKİ Su Kalite ve Kontrol Laboratuarı dünyadaki en gelişmiş teknoloji ile donatıldı ve İstanbul’un şehir şebeke suyunun en iyi şekilde denetlenmesi ile kalitesinin yükseltilmesi sağlandı. Ayrıca içme suyu arıtımında İstanbul’da ilk kez ozon ve aktif karbon kullanılmaya başlandı ve su kalitesi en iyi nokta olan “içilebilir” kaliteye getirildi. Bu görev esnasında şehrin atıksu altyapısına ait şebeke, kolektör, tünel ve arıtma tesisleri inşaatları ile içme suyu altyapısına ait tüm şebeke, isale hattı, depo, terfi merkezleri ve arıtma tesislerinin yatırımlarının planlanması ve inşa edilmesinden sorumlu oldu.

2004 – 2010 yıllarını kapsayan bu dönemde İSKİ’nin İstanbul genelindeki tüm içme suyu ve atıksu tesislerinin işletilmesinden sorumlu oldu. Bu süre içerisinde İSKİ’nin İstanbul genelindeki tüm tesislerinin aktif ve sorunsuz bir şekilde işletilmesi sağlandı. 2010 yılında kendi isteği ile emekli oldu. 


 


İlginizi çekebilir...

HAUS, Önemli Sosyal Sorumluluk Projelerine İmza Attı

HAUS, Milli Eğitim Bakanlığı ve Aydın Valiliği işbirliğiyle meslek lisesi projesi için şirket bünyesinde protokol imzaladı....
6 Şubat 2020

NA-ME Endüstri, Üretim Kapasitesini Artırmaya Devam Ediyor

NA-ME Endüstri A.Ş. kompozit (CTP-FRP) ızgara, kapak, plaka ve direk ile yüksek yoğunluklu polietilen (YYPE) ızgara ve plaka üretimini Başkent OSB'...
6 Şubat 2020

Water 4.0 Etkinliği 31 Mart'ta Ankara'da Düzenlenecek

Su arıtımı konusundaki teknolojik gelişmelere odaklanan Water 4.0 etkinliği üç farklı firmanın katkılarıyla Ankara'da düzenlenecek....
6 Şubat 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.