E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ANADOLU FLYGT
SİSDOZ
INEVA TÜRKİYE
MAS DAF

Clariant, Kimya Sektörünün En İyileri Arasında Yer Aldı

Clariant, Kimya Sektörünün En İyileri Arasında Yer Aldı

15 Ekim 2018 Pazartesi / 14:29 | HABERLER
123. Sayı (Ekim 2018)

Clariant, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi (DJSI) 2018'de yer alarak, art arda 6. kez dünyanın en sürdürülebilir kimya şirketlerinden biri olduğunu kanıtladı.

RobecoSAM analistleri, Clariant'ın Maddi Önem, Çevre Raporlama, Su Riskleri ve İnsan Sermayesi Gelişimi kategorilerinde birinci sırada olduğunu, dolayısıyla değerlendirmenin tüm boyutlarında sınıfının en iyisi olduğunu teyit etti. Clariant, hem DJSI Avrupa hem DJSI Dünya listelerinde kimya sektörünün en iyi şirketleri arasında gösterildi. 

Clariant CEO'su Hariolf Kottmann, konuyla ilgili şunları söyledi: “DJSI'de üst üste 6. kez yer almamız, Clariant'ın sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını koruduğumuz anlamına geliyor. Sürdürülebilirlik, Clariant'ı özel kimyasallar sektöründe bir numaraya taşıma stratejimizin ayrılmaz bir parçası olmuştur ve böyle kalacaktır."

Clariant, faaliyetlerini ve ürün portföyünü müşterilerine ek değer sağlamak ve globalde sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmak üzere yürütüyor. Örneğin performans ve sürdürülebilirlik açısından sıradan ürünlerden daha yüksek performans gösteren Clariant EcoTain® ürün gamı, geçen yıl 169 ürünü kapsayacak şekilde genişletildi. Dolayısıyla sürdürülebilirliği kurumsal stratejiden süreçlere ve ürün geliştirmeye kadar tüm iş aşamalarına entegre eden Clariant, paydaşlarının sürdürülebilirlik beklentilerini karşılamak için kararlı adımlar atmaya devam ediyor.

Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Resmi İlişkilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Joachim F. Krüger, şu açıklamalarda bulundu: “Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde üst üste, kimya sektörünün liderleri arasında yer almamız, faaliyetlerimizin ve ürünlerimizin sürdürülebilirlik performansını, ortaklıklar ve yenilikçilik yollarıyla sürekli geliştirmeye yönelik kararlılığımızın göstergesi. Sürdürülebilirliğin sağladığı yararları müşterilerimiz, paydaşlarımız ve çevre açısından değere dönüştürmeyi hızlandıracak yollar aramaya devam ediyoruz." 

DJSI, dünyanın en önde gelen sürdürülebilirlik endekslerinden biri olarak kabul ediliyor. Endeks, “Sınıfının en iyisi” yaklaşımını temel alan ileriye dönük göstergeler dahil olmak üzere, şirketlerin çevresel, sosyal ve ekonomik performansa dayalı sürdürülebilirlik performanslarını ölçüyor. DJSI, risk ve tedarik zinciri yönetimi, operasyonel eko-verimlilik, ürün sorumluluğu, beşeri sermayenin gelişimi ile iş güvenliği ve sağlığı alanlarında çeşitli kriterleri değerlendiriyor.


 


İlginizi çekebilir...

Coşkunöz Holding'ten Üst Düzey Atama

Coşkunöz Holding'te üst düzey atama gerçekleşti. 23 yıldır Coşkunöz Grubu'nda görev yapan ve sektörü çok yakından tanıyan başarılı isim A.Erde...
12 Kasım 2018 Pazartesi / 13:52

"Sıfır Atık Zirvesi" Düzenlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2017 yılında sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde oluşan atıkları kontrol altına almak ve gelecek nesil...
12 Kasım 2018 Pazartesi / 13:45

Ergene Havzası Bilgi Sistemi Çalıştayı Düzenlendi

Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü tarafından yürütülen Havza Bilgi Sistemi Geliştirilmesi isimli projeyle ilgili ça...
12 Kasım 2018 Pazartesi / 13:27