E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Clariant, Kimya Sektörünün En İyileri Arasında Yer Aldı

Clariant, Kimya Sektörünün En İyileri Arasında Yer Aldı

15 Ekim 2018 Pazartesi / 14:29 | HABERLER
123. Sayı (Ekim 2018)
20 kez okundu

Clariant, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi (DJSI) 2018'de yer alarak, art arda 6. kez dünyanın en sürdürülebilir kimya şirketlerinden biri olduğunu kanıtladı.

RobecoSAM analistleri, Clariant'ın Maddi Önem, Çevre Raporlama, Su Riskleri ve İnsan Sermayesi Gelişimi kategorilerinde birinci sırada olduğunu, dolayısıyla değerlendirmenin tüm boyutlarında sınıfının en iyisi olduğunu teyit etti. Clariant, hem DJSI Avrupa hem DJSI Dünya listelerinde kimya sektörünün en iyi şirketleri arasında gösterildi. 

Clariant CEO'su Hariolf Kottmann, konuyla ilgili şunları söyledi: “DJSI'de üst üste 6. kez yer almamız, Clariant'ın sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını koruduğumuz anlamına geliyor. Sürdürülebilirlik, Clariant'ı özel kimyasallar sektöründe bir numaraya taşıma stratejimizin ayrılmaz bir parçası olmuştur ve böyle kalacaktır."

Clariant, faaliyetlerini ve ürün portföyünü müşterilerine ek değer sağlamak ve globalde sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmak üzere yürütüyor. Örneğin performans ve sürdürülebilirlik açısından sıradan ürünlerden daha yüksek performans gösteren Clariant EcoTain® ürün gamı, geçen yıl 169 ürünü kapsayacak şekilde genişletildi. Dolayısıyla sürdürülebilirliği kurumsal stratejiden süreçlere ve ürün geliştirmeye kadar tüm iş aşamalarına entegre eden Clariant, paydaşlarının sürdürülebilirlik beklentilerini karşılamak için kararlı adımlar atmaya devam ediyor.

Kurumsal Sürdürülebilirlik ve Resmi İlişkilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Joachim F. Krüger, şu açıklamalarda bulundu: “Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde üst üste, kimya sektörünün liderleri arasında yer almamız, faaliyetlerimizin ve ürünlerimizin sürdürülebilirlik performansını, ortaklıklar ve yenilikçilik yollarıyla sürekli geliştirmeye yönelik kararlılığımızın göstergesi. Sürdürülebilirliğin sağladığı yararları müşterilerimiz, paydaşlarımız ve çevre açısından değere dönüştürmeyi hızlandıracak yollar aramaya devam ediyoruz." 

DJSI, dünyanın en önde gelen sürdürülebilirlik endekslerinden biri olarak kabul ediliyor. Endeks, “Sınıfının en iyisi” yaklaşımını temel alan ileriye dönük göstergeler dahil olmak üzere, şirketlerin çevresel, sosyal ve ekonomik performansa dayalı sürdürülebilirlik performanslarını ölçüyor. DJSI, risk ve tedarik zinciri yönetimi, operasyonel eko-verimlilik, ürün sorumluluğu, beşeri sermayenin gelişimi ile iş güvenliği ve sağlığı alanlarında çeşitli kriterleri değerlendiriyor.


 


İlginizi çekebilir...

Uluslararası Mühendislik Forumu'nda Su Sektörü Ele Alındı

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, DEİK / Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi ve FCIC (İslam Ülkeleri Müşavirler Federasyonu) iş birliğind...
12 Aralık 2018 Çarşamba / 10:20

Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Yürürlüğe Girdi

Çevrenin korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik düzenlemelerin yer aldığı 'Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dai...
12 Aralık 2018 Çarşamba / 09:38

Coşkunöz Holding'ten Üst Düzey Atama

Coşkunöz Holding'te üst düzey atama gerçekleşti. 23 yıldır Coşkunöz Grubu'nda görev yapan ve sektörü çok yakından tanıyan başarılı isim A.Erde...
12 Kasım 2018 Pazartesi / 13:52

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.