E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
SİSDOZ
INEVA TÜRKİYE
ANADOLU FLYGT
MAS DAF

Ineva, Karbon Ayak İzi Temalı Çevre Etkinliği Gerçekleştirdi

Ineva, Karbon Ayak İzi Temalı Çevre Etkinliği Gerçekleştirdi

12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:06 | HABERLER
122. Sayı (Eylül 2018)
107 kez okundu

Ineva Çevre Teknolojileri, farkındalık yaratmak amacıyla yürüttüğü “Çevre Ayı” etkinlikleri kapsamında çocuklarla buluştu.

Arıtma çamuru bertarafı alanındaki yenilikçi uygulamalarıyla ön plana çıkan Ineva Çevre Teknolojileri firması, bu yıl “Çevre Ayı” etkinlikleri kapsamında “karbon ayak izi” temalı bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde gerçekleşen bu etkinliğe firma çalışanları ve çocukları katıldı.

Gerçekleşen etkinlik kapsamında karbon ayak izi, yani insan faaliyetlerinin doğada yarattığı karbondioksit miktarı ölçümü yapılırken, gerçekleşen etkinliklerle aileler ve minikler karbon ayak izlerini nasıl azaltabileceklerini öğrendiler.

Eğitici yeşil enerji ve geri dönüşüm atölyeleri, bilim şovu ve planetaryum’da yayınlanan film gösterimi ile karbon ayak izinin sebep olduğu küresel ısınma, iklim değişiklikleri ve buna bağlı olarak doğal hayatın yok oluşu anlatılırken, en az karbon ayak izine sahip olan ilk üç aile ödüllendirildi. Etkinlik eğlence dolu görüntüler eşliğinde son buldu.


 


İlginizi çekebilir...

ÇEVKO Vakfı'ndan Geri Dönüşüme Destek

Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) 10'uncu ayağı, Türkiye Rallisi, dünyanın bu en büyük otomobil sporları organizasyonunu tekrar ülkemize getir...
15 Ekim 2018 Pazartesi / 14:03

Mas Grup Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ürek Oldu

Mas Grup'ta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Mehmet Ürek getirildi....
15 Ekim 2018 Pazartesi / 13:56

250 Bin Ton Atık ile 200 Milyon kW/saat Elektrik Üretilecek

Siemens'in yenilikçi 'Gelişmiş Platform' teknolojisine dayanan yüksek verimli ve güvenilir SST-600 Buhar Türbini, Türkiye'nin atık ber...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:44