E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

ULUÇEK 2018, Ineva Sponsorluğunda Gerçekleşti

ULUÇEK 2018, Ineva Sponsorluğunda Gerçekleşti

25 Nisan 2018 Çarşamba / 14:50 | HABERLER
117. Sayı (Nisan 2018)
5 kez okundu

Arıtma çamuru bertarafı alanındaki yenilikçi uygulamalarıyla ön plana çıkan Ineva Çevre Teknolojileri, 30-31 Mart tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Uludağ Üniversitesi Öğrenci Çevre Kongresi (ULUÇEK 2018)’nin sponsorluğunu üstlendi. 

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelen öğrencileri ve çevre gönüllülerini ağırlayan ULUÇEK 2018’de; “Arıtma çamurları, temiz enerji, iklim değişikliği, ekolojik denge, sürdürülebilir çevre” başlıkları ele alındı. Kongreye katkı sağlayanlara program sonunda plaket takdim edildi.

Biyokütle kapsamında atığı, yenilenebilir enerji kaynağı olarak kullanarak elektrik enerjisi üretimi gerçekleştirilebilen Ineva, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSU) işlettiği Gebze ve Başiskele Kullar’daki İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri’nden çıkan atık çamurlardan elektrik enerjisi elde edecek tesisin maketini kongrede katılımcıların ilgisine sundu.

Konferansta konuşmacı olan Ineva Satış ve Pazarlama Kısım Müdürü Oral Çimsöken, şunları aktardı: “İklim değişikliği ve dünya kaynaklarının tükenmesi, insanlığı bir yol ayrımına doğru götürüyor. Bu bağlamda ham madde, kaynak ve yenilenebilir enerji kullanımlarını esas alan yeni bir sistemin ortaya çıkması neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Ineva olarak bu noktada, dünya için çok önemli bir sorun haline gelen arıtma çamurlarının mevcut en iyi teknoloji ile bertaraf edilmesi konusunda hız kesmeden çalışıyoruz. 2017 yılı boyunca halihazırda kurulu tesislerimiz sayesinde 110 bin ton çamuru bertaraf ederek aslında önemli bir sorunu da çözülebilir hale getirdik. Enerjinin geri kazanımı ile birlikte, sürdürülebilir teknolojiler ve yüksek performanslı malzemeler ile enerji verimliliğini de artırıyoruz.”

2017 yılının Ineva için yapılanma ve yeni projeler kazanma yılı olduğunu belirten Oral Çimsöken, “2004 yılında temelleri atılan firmamız Mayıs 2016’da Coşkunöz Holding bünyesine katıldı.  Coşkunöz Holding ile birlikte büyük bir sinerji oluştu ve şirket ivme kazandı. Uzmanlık alanımız olan termal bertaraf ve enerji geri kazanım sistemi tasarımlarımızı Ar-Ge çalışmaları ile geliştiriyor ve ‘Çevreye adanmış uzmanlık, atığa değer katan teknoloji’ vizyonuyla çalışıyoruz. 2018’de de bu vizyonla büyümeye ve kurumlara yeni tesisler kazandırmaya devam etmeyi öngörüyoruz” şeklinde konuştu.


 


İlginizi çekebilir...

Uluslararası Mühendislik Forumu'nda Su Sektörü Ele Alındı

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, DEİK / Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi ve FCIC (İslam Ülkeleri Müşavirler Federasyonu) iş birliğind...
12 Aralık 2018 Çarşamba / 10:20

Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Yürürlüğe Girdi

Çevrenin korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik düzenlemelerin yer aldığı 'Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dai...
12 Aralık 2018 Çarşamba / 09:38

Coşkunöz Holding'ten Üst Düzey Atama

Coşkunöz Holding'te üst düzey atama gerçekleşti. 23 yıldır Coşkunöz Grubu'nda görev yapan ve sektörü çok yakından tanıyan başarılı isim A.Erde...
12 Kasım 2018 Pazartesi / 13:52

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.