E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
INEVA TÜRKİYE
ROTORK
ANADOLU FLYGT
SİSDOZ
ÖZKAN MAKİNA
MAS DAF

KSB Türkiye, Ar-Ge Ödülü Aldı

KSB Türkiye, Ar-Ge Ödülü Aldı

22 Mart 2018 Perşembe / 10:46 | HABERLER99 kez okundu

Ankara Sanayi Odası 54. Yıl Ödül Töreni, 22 Ocak 2018 tarihinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapıldı. Ar-Ge dalında ödüle layık görülen KSB Pompa’nın ödülünü, Genel Müdür Sinan Özgür, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Dünyanın en büyük pompa ve vana firmalarından biri olan KSB en ileri teknoloji yatırımlarını Türkiye’de yapıyor. Türkiye ekibinin ortaya koyduğu yeni vizyonla KSB Türkiye, mekanik ve konvansiyonel pompa üreticiliğinden; ileri teknoloji motor, yazılım, mekatronik, ileri malzeme teknolojileri, Endüstri 4.0 konularına yoğunlaşarak yepyeni bir teknoloji firmasına dönüştü. Firmanın bu yeni oluşumuyla çalışan sayısı çoğunluğu mühendis olmak üzere 170 kişiye yükseldi.

2016 yılında Türkiye’nin 301. Ar-Ge merkezini kuran; 2017 yılında Ekonomi Bakanlığı’ndan 5. Bölge Teşvik Belgesini alan KSB, pek çok projeyi tamamladı ve halen TUBİTAK TEYDEP geliştirme desteğiyle yeni projeler yürütüyor. Firma ayrıca, 2 Ocak 2018’de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan, sirkülasyon pompaları için “TÜR- Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi” aldı. Bu kapsamda geliştirilen en ileri teknoloji sirkülasyon pompaları, dünya pazarına Türkiye’den sunuluyor.

Sadece ileri teknoloji ürünlere yönelen KSB Türkiye, yaptığı her projeyi bir dünya projesi gibi yönetiyor ve her yerde kabul görecek en yeni teknolojik ihtiyaçlara göre ürünler geliştiriyor. Türkiye’deki yeni fabrikasını Endüstri 4,0’a göre dizayn eden ve robotik üretime geçen firma, üretim geliştirme yatırımlarına 2020 yılına kadar devam edecek.