E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
SİSDOZ
ANADOLU FLYGT
MAS DAF
INEVA TÜRKİYE

Yenilenen Danfoss Müzesi Danimarka'da Açılıyor

Yenilenen Danfoss Müzesi Danimarka'da Açılıyor

19 Şubat 2018 Pazartesi / 11:37 | HABERLER
115. Sayı (Şubat 2018)
304 kez okundu

Isıtma, soğutma ve motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanında faaliyet gösteren Danfoss’un Nordborg’daki merkezinin yanında bulunan, Mads Clausen’in çocukluğunun geçtiği ev müzeye dönüştürülüyor.

Danfoss'un kurucusu Mads Clausen'in “Yalnızca geçmişten miras alanlar gelecekte bir yer edinebilir” mottosu, 23 Mart 2018 tarihinde Danfoss Müzesi'nin yeniden açılmasıyla gerçeğe dönüşecek. 

Müzede, Mads Clausen'in evindeki yemek odasına damlayan bir kova su içinde ilk genleşme valfini test ettiği yer ve fikirlerini ailesine anlattığı masa gibi örnekler sergilenecek. Müzenin bakımı, 60 binden fazla siyah beyaz fotoğrafın, 100 bin negatifin ve 40 bin eski fotoğrafın cam levhalarda saklandığı Danfoss Tarihi Arşivleri'nin himayelerinde yapılıyor. Bunlara ilk genleşme valfi, ilk radyatör termostatı, ilk VLT sürücü ve ilk hidrolik motor gibi tüm eski Danfoss ürünleri de dahil olmak üzere dijital fotoğraflar ve 100 binden fazla yazılı kaynak ve fiziksel nesne eklenebilir.
 

Danfoss’un Mobil CO2 Eğitim Konteyneri Türkiye’de

Danfoss’un yüzde 20’ye varan enerji verimliliği sağlayan ödüllü Ejector teknolojisi, Mobil CO2 Eğitim Konteynerinde tanıtıldı. Mobil CO2 Eğitim Konteyneri, Türkiye’de dört hafta boyunca eğitimlere ev sahipliği yapacak.

Türkiye’de bulunduğu süre boyunca konteyner içi eğitimler, Danfoss Türkiye Gıda Perakende ve Endüstriyel Soğutma Sistemleri Satış Müdürü Kıvanç Aslantaş ve Danfoss Türkiye Gıda ve Perakende Satış Mühendisi Engin Sökmen tarafından veriliyor. Ünitenin Türkiye turu süresince eğitmenler, Danfoss’un AHR Expo İnovasyon Ödülünü alan Multi Ejector teknolojisini tanıtıyorlar ve demosunu yapıyorlar. Yılın en sıcak gününde bile sistem verimliliğini yüzde 20'ye kadar artırma potansiyeli sayesinde transkritik CO2 sistemlerinin kullanım alanının sadece soğuk ve ılıman iklimlerle sınırlı olmadığı da gösteriliyor.

Eğitim Konteyneri ISK-Sodex 2018’de Yerini Aldı

Danfoss’un dünyayı gezen Mobil CO2 Eğitim Konteyneri, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ISKSodex 2018 Fuarı’nda sergilendi. Sektörün yoğun ilgi gösterdiği fuarda katılımcılar, Danfoss’un CO2 ünitesinde eğitim aldı. Ocak ayında Türkiye’ye gelen Mobil CO2 Eğitim Konteyneri ile fuara katılan Danfoss, doğal soğutkan COâ‚‚’nin kullanımı hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

2016 yılında hayata geçirilen Mobil CO2 Eğitim Birimi’nin dünyayı gezen konteyneri (eğitim ünitesi), dünya turuna 2017 yılında Amerika’da başladı; Avusturalya ve Malezya’nın ardından dördüncü ülke olarak Türkiye’ye geldi.

Danfoss eğitmenleri, Danfoss Türkiye’nin 2018 yılındaki ilk eğitimini 29 Ocak tarihinde Cantaş Gebze Tesisleri’nde başlattı. Konteyner, ISKSodex 2018 Fuarı’nın ardından ISKAV (Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı)’da bulunacak. Mobil eğitim ünitesinde çok sayıda üniversite ve meslek yüksek okulu öğrencilerine eğitim verilecek. Eğtim ünitesi, İstanbul’un ardından 19-23 Şubat tarihleri arasında Frigoduman’nın İzmir Yerleşkesi’nde Türkiye turunu tamamlayacak.


 


İlginizi çekebilir...

250 Bin Ton Atık ile 200 Milyon kW/saat Elektrik Üretilecek

Siemens'in yenilikçi 'Gelişmiş Platform' teknolojisine dayanan yüksek verimli ve güvenilir SST-600 Buhar Türbini, Türkiye'nin atık ber...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:44

En Büyük Entegre Şehir Hastaneleri Lowara ile Hayat Buluyor

Türkiye'de sağlıkta hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında yapım çalışmalarına başlanan şehir hastaneleri ...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:37

Ineva, Karbon Ayak İzi Temalı Çevre Etkinliği Gerçekleştirdi

Ineva Çevre Teknolojileri, farkındalık yaratmak amacıyla yürüttüğü 'Çevre Ayı' etkinlikleri kapsamında çocuklarla buluştu....
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:06