E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
INEVA TÜRKİYE
ANADOLU FLYGT
MAS DAF
SİSDOZ

Su sektörünün de büyük ilgi gösterdiği ISK-SODEX

Su sektörünün de büyük ilgi gösterdiği ISK-SODEX

19 Şubat 2018 Pazartesi / 14:39 | FUAR
115. Sayı (Şubat 2018)
0 kez okundu

Avrasya’nın en önemli ve en büyük iklimlendirme fuarı ISK-SODEX, 7-10 Şubat 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi...

Avrasya’nın en önemli ve en büyük iklimlendirme fuarı ISK-SODEX, 1997 yılından bu yana sektörün gelişimine rehberlik etmeye ve HVAC-R sektöründeki yeniliklere ışık tutmaya devam ediyor. 7-10 Şubat 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ISKSODEX 2018, ürünleriyle konforlu ve verimli mekânların gizli kahramanı olan iklimlendirme sektörünü buluşturdu.

ISK-SODEX, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve sektörün önde gelen temsilcilerinin yer aldığı bir törenle kapılarını açtı. Türkiye’de şehirciliğin gelişmesinin önemine dikkat çekerek, ISK-SODEX’te buluşan iklimlendirme endüstrisinin inşaat sektörünün önemli bir parçası olduğuna vurgu yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki şunları söyledi: “Fuar’da buluşan iklimlendirme sektörü, artan ihracat performansı kadar yurtiçi üretime verdiği destekle de büyük önem taşıyor. Türkiye’de bir mahallenin kurulumu esnasında yaklaşık 23 bin eşya kullanılıyor, bu eşyalar 250 ayrı sektör tarafından üretiliyor. Şehir planlama kapsamında yılda 500 bin konut yenilenecek, bu dönüşümü de yeşil evler yaparak sağlayacağız.”

Fuarın, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen açılış törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra Deutsche Messe Yönetim Kurulu Üyesi Wolfgang Lenarz, İSKAV Genel Başkanı Metin Duruk ve İSİB Genel Başkanı Zeki Poyraz da katıldı.

İklimlendirme sektörünün bir aile olduğuna vurgu yapan Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel’in hoşgeldiniz konuşmasıyla başlayan fuarda Deutsche Messe Yönetim Kurulu Üyesi Lenarz şunları söyledi: “Türkiye ihracatta yaptığı atılımla 2023 ekonomi hedeflerine her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinin tamamı için en önemli ticari partnerlerden biri olan Türkiye, Deutsche Messe için de büyük önem taşıyor. ISK-SODEX Türkiye sanayisinin gücünü tüm dünyaya göstermesi için önemli bir fırsattır. Bu fırsatı Türkiye’deki iş adamlarıyla birlikte bugün burada organize ediyor olmak bizim için çok anlamlı. Ancak şunu vurgulamak isterim ki, ISK-SODEX asıl gücünü bu ülkenin yetiştirdiği sanayicilerden, işadamlarından ve rekabetçi ekonomisinden almaktadır. Deutsche Messe olarak, ISK-SODEX 2018’in Türkiye iklimlendirme sektörüne önemli katkılar sağlayacağına ve yeni ufuklar açacağına inanıyorum.”

Törende, ISK-SODEX Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenen “Geçmişten Geleceğe Enerjinin (Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Yalıtım) İzinde” konulu resim yarışmasında dereceye giren çocuklara ödülleri de verildi.

Sektörün en büyük iş hacmi yaratan fuarı

İki yılda bir yapılan ISK-SODEX, bu yıl yenilenen yüzüyle sektörün en fazla iş hacmi yaratan buluşmalarından birine imza attı. 44 ülkeden binin üzerinde firmanın katıldığı fuar yaklaşık 80 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

ISK-SODEX, Ortadoğu, Avrupa, Asya ve Afrika başta olmak üzere farklı bölge ve ülke temsilcilerinin yer aldığı çok sayıda alım heyetini de ağırladı. Toplam 470 kişinin yer aldığı alım heyetleri, düzenlenen B2B toplantılarda Türk ihracatçıları ile tanışma fırsatı elde ederek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Messe Yönetim Kurulu Üyesi Wolfgang Lenarz Alexander Kühne yeni işbirlikleri için görüşmeler gerçekleştirdi.

En yeni teknolojiler bir arada

Isıtma, soğutma, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat ve su arıtma alanlarında faaliyet gösteren firmaların katıldığı fuarda enerji verimliliği ve bina otomasyon ürün grupları da görücüye çıktı.

Fuar’da, sektör paydaşları arasındaki diyalogu artırmak amacıyla bu yıl ilk defa bir forum alanı oluşturuldu. Sektör temsilcilerinin deneyimlerini paylaştıkları forum alanında rüzgarsız teknolojilerden enerji verimliliğine, ileri teknolojili ürünlerden endüstri 4.0’a kadar birçok konu tartışmaya açıldı.


 


İlginizi çekebilir...

IFAT 2018 - 4. Bölüm

Geçtiğimiz Mayıs ayında Münih'te düzenlenen IFAT Fuarı ile ilgili hazırladığımız dosyamızın 4. bölümünde, Fuar'da ilgimizi çeken ürün ve siste...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:53

IFAT 2018 - 3. Bölüm

Mayıs ayında Münih'te düzenlenen IFAT Fuarı ile ilgili hazırladığımız dosyamızın 3. bölümünde, Fuar'da ilgimizi çeken ürün ve sistemleri sizle...
13 Ağustos 2018 Pazartesi / 17:12

IFAT 2018 - 2. Bölüm

Geçen sayımızda ilk bölümünü yayınladığımız, mayıs ayında Münih'te düzenlenen IFAT Fuarı ile ilgili hazırladığımız dosyamızın devamını bu sayımızd...
18 Temmuz 2018 Çarşamba / 13:11

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 14.12.2018 / 01:10:23