E-DERGİ
Su ve Çevre Teknolojileri 116.Sayı

 


E-Dergi Oku 

TEKNİK ARITMA
ANADOLU FLYGT

KSB Türkiye'nin Yeni Vizyonu: 'Mekatronik Merkezi'

KSB Türkiye'nin Yeni Vizyonu: 'Mekatronik Merkezi'

19 Şubat 2018 Pazartesi / 11:23 | HABERLER

Dünyanın en büyük pompa firmalarından olan KSB, en ileri teknoloji yatırımlarını Türkiye’de yapıyor. Firma, beş yıl önce ortaya konan yeni vizyonuyla mekanik pompa, vana üreticiliğinden ileri teknoloji motor, yazılım, mekatronik, ileri malzeme teknolojileri, Endüstri 4,0 gibi konulara yoğunlaşarak bir teknoloji firmasına dönüştü.

Türkiye’nin 301. Ar-Ge merkezini kuran ve Ekonomi Bakanlığı’ndan 5. Bölge Teşvik Belgesi’ni alan firma, tamamladığı birçok projenin yanı sıra TÜBİTAK TEYDEP geliştirme desteğiyle yeni projelere de devam ediyor.

KSB ayrıca 2 Ocak 2018 tarihinde de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Sirkülasyon Pompaları için “TÜR- Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi” aldı.

Geliştirdiği en ileri teknoloji sirkülasyon pompalarını dünya pazarına Türkiye’den sunan firma, bu doğrultuda sloganını da değiştirerek “Türkiye’den Dünyaya Sirkülasyon Pompaları” yaptı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan KSB Genel Müdürü Sinan Özgür, şunları söyledi: “İleri teknoloji ürünlerine yönelen firmamız, yaptığı her projeyi bir dünya projesi gibi yönetmekte ve her yerde kabul görecek en yeni teknolojik ihtiyaçlara göre ürünler tasarlamaktadır. Ayrıca Türkiye’deki yeni fabrikasını ise Endüstri 4,0’a göre dizayn etmiş ve robotic üretime geçmiştir. Bu gurur çalışanlarımıza aittir, ‘Biz varsak ülkemiz vardır, biz yapmazsak kim yapar?’ felsefemizle ve var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz.”