E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ANADOLU FLYGT
MAS DAF
INEVA TÜRKİYE
SİSDOZ

KSB Türkiye'nin Yeni Vizyonu: 'Mekatronik Merkezi'

KSB Türkiye'nin Yeni Vizyonu: 'Mekatronik Merkezi'

19 Şubat 2018 Pazartesi / 11:23 | HABERLER
115. Sayı (Şubat 2018)
228 kez okundu

Dünyanın en büyük pompa firmalarından olan KSB, en ileri teknoloji yatırımlarını Türkiye’de yapıyor. Firma, beş yıl önce ortaya konan yeni vizyonuyla mekanik pompa, vana üreticiliğinden ileri teknoloji motor, yazılım, mekatronik, ileri malzeme teknolojileri, Endüstri 4,0 gibi konulara yoğunlaşarak bir teknoloji firmasına dönüştü.

Türkiye’nin 301. Ar-Ge merkezini kuran ve Ekonomi Bakanlığı’ndan 5. Bölge Teşvik Belgesi’ni alan firma, tamamladığı birçok projenin yanı sıra TÜBİTAK TEYDEP geliştirme desteğiyle yeni projelere de devam ediyor.

KSB ayrıca 2 Ocak 2018 tarihinde de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Sirkülasyon Pompaları için “TÜR- Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi” aldı.

Geliştirdiği en ileri teknoloji sirkülasyon pompalarını dünya pazarına Türkiye’den sunan firma, bu doğrultuda sloganını da değiştirerek “Türkiye’den Dünyaya Sirkülasyon Pompaları” yaptı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan KSB Genel Müdürü Sinan Özgür, şunları söyledi: “İleri teknoloji ürünlerine yönelen firmamız, yaptığı her projeyi bir dünya projesi gibi yönetmekte ve her yerde kabul görecek en yeni teknolojik ihtiyaçlara göre ürünler tasarlamaktadır. Ayrıca Türkiye’deki yeni fabrikasını ise Endüstri 4,0’a göre dizayn etmiş ve robotic üretime geçmiştir. Bu gurur çalışanlarımıza aittir, ‘Biz varsak ülkemiz vardır, biz yapmazsak kim yapar?’ felsefemizle ve var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz.”


 


İlginizi çekebilir...

250 Bin Ton Atık ile 200 Milyon kW/saat Elektrik Üretilecek

Siemens'in yenilikçi 'Gelişmiş Platform' teknolojisine dayanan yüksek verimli ve güvenilir SST-600 Buhar Türbini, Türkiye'nin atık ber...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:44

En Büyük Entegre Şehir Hastaneleri Lowara ile Hayat Buluyor

Türkiye'de sağlıkta hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında yapım çalışmalarına başlanan şehir hastaneleri ...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:37

Ineva, Karbon Ayak İzi Temalı Çevre Etkinliği Gerçekleştirdi

Ineva Çevre Teknolojileri, farkındalık yaratmak amacıyla yürüttüğü 'Çevre Ayı' etkinlikleri kapsamında çocuklarla buluştu....
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:06