E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ANADOLU FLYGT
INEVA TÜRKİYE
MAS DAF
SİSDOZ
ÖZKAN MAKİNA
ROTORK

KSB Türkiye'nin Yeni Vizyonu: 'Mekatronik Merkezi'

KSB Türkiye'nin Yeni Vizyonu: 'Mekatronik Merkezi'

19 Şubat 2018 Pazartesi / 11:23 | HABERLER
115. Sayı (Şubat 2018)
178 kez okundu

Dünyanın en büyük pompa firmalarından olan KSB, en ileri teknoloji yatırımlarını Türkiye’de yapıyor. Firma, beş yıl önce ortaya konan yeni vizyonuyla mekanik pompa, vana üreticiliğinden ileri teknoloji motor, yazılım, mekatronik, ileri malzeme teknolojileri, Endüstri 4,0 gibi konulara yoğunlaşarak bir teknoloji firmasına dönüştü.

Türkiye’nin 301. Ar-Ge merkezini kuran ve Ekonomi Bakanlığı’ndan 5. Bölge Teşvik Belgesi’ni alan firma, tamamladığı birçok projenin yanı sıra TÜBİTAK TEYDEP geliştirme desteğiyle yeni projelere de devam ediyor.

KSB ayrıca 2 Ocak 2018 tarihinde de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Sirkülasyon Pompaları için “TÜR- Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi” aldı.

Geliştirdiği en ileri teknoloji sirkülasyon pompalarını dünya pazarına Türkiye’den sunan firma, bu doğrultuda sloganını da değiştirerek “Türkiye’den Dünyaya Sirkülasyon Pompaları” yaptı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan KSB Genel Müdürü Sinan Özgür, şunları söyledi: “İleri teknoloji ürünlerine yönelen firmamız, yaptığı her projeyi bir dünya projesi gibi yönetmekte ve her yerde kabul görecek en yeni teknolojik ihtiyaçlara göre ürünler tasarlamaktadır. Ayrıca Türkiye’deki yeni fabrikasını ise Endüstri 4,0’a göre dizayn etmiş ve robotic üretime geçmiştir. Bu gurur çalışanlarımıza aittir, ‘Biz varsak ülkemiz vardır, biz yapmazsak kim yapar?’ felsefemizle ve var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz.”


 

İlginizi çekebilir...

Akıllı Pompa Wilo-Stratos Maxo, 'Four Effects' Konferansı'nın Yıldızı Oldu

Sektörün gelişimine katkı sağlayan etkinliklere destek veren Wilo, alanında Türkiye'de ilk kez gerçekleşen 'Mekanik Tesisat Geleceğin Kompleks...
20 Haziran 2018 Çarşamba / 14:50

Mitsubishi Electric, Çevre Günü'nde Çevresel Duyarlılığa Dikkat Çekti

Mitsubishi Electric, ileri teknolojisini dünya genelinde toplumların yaşam kalitesini artırmak ve gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya sağlamak ...
20 Haziran 2018 Çarşamba / 14:45

BODDEP'ten Issız Koylar için Yüzen Arıtma Tesisi Önerisi

Bilindiği gibi Türkiye ve Yunanistan'da atıksu arıtma tesislerinin olmadığı bölgelerde ve ayrıca deniz araçları tarafından evsel atıksuların deniz...
20 Haziran 2018 Çarşamba / 14:40