E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MAS DAF
ANADOLU FLYGT
SİSDOZ
INEVA TÜRKİYE

Aquatec Amsterdam'dan... - 2. Bölüm

Aquatec Amsterdam'dan... - 2. Bölüm

19 Şubat 2018 Pazartesi / 14:21 | FUAR
115. Sayı (Şubat 2018)
0 kez okundu

Aquatec Amsterdam Fuarı’nda sergilenen inovatif ürünlerden derlediğimiz dosyanın 2. bölümünü sizlerle paylaşıyoruz...

Osmotron WFI
BWT (Best Water Technologies) AG

Osmotron WFI, ilaç ve biyoteknoloji endüstrisinin en yüksek kalite gerekliliklerine yönelik ekolojik ve ekonomik nitelikteki en son teknoloji. BTW, dünya çapında faaliyet halinde olan PW/ HPW’ye yönelik bini aşkın Osmotron tecrübesine dayanarak, yeni Osmotron WFI’yi yaratmış. Üç membranlı bariyer, artı elektro-deionizasyon, ilaç ve biyoteknoloji şirketleri için enjeksiyona yönelik en kaliteli suyu sağlıyor. 

E1 Tek Manivelalı Filtre
BWT (Best Water Technologies) AG

BWT’nin yenilikçi E1 Tek Manivelalı Filtresi tamamen yeniden tasarlanmış ve mükemmel şekilde temiz içme suyu garanti ediyor. Filtre değişim sıklığı burada hayati rol oynuyor; çünkü BWT E1 tek manivelalı filtre artık ücretsiz hatırlatma fonksiyonuna sahip. Bu, BWT’nin su uzmanlığının karakteristik bir özelliği.

Cellvation
CirTec B.V.

Zincir teknoloji olan “Cellvation™”, bir STP’nin yerinde temiz, pazarlanabilir bir selüloz besleme stoku üretmek için kullanılabilen kompakt ve yenilikçi bir işletme birimi. Aynı zamanda saflaştırma süreci için gerekli olan kimyasallar (kurutma için daha az polimer) ve enerjiden tasarruf sağlıyor. Nicel çevresel faydalar: %15 daha az atık, %15 enerji ve %20 daha az kimyasal.

CRESCENDO
CirTec B.V.

GaLiCos’un geliştirdiği bir ürün olan Crescendo, yenilikçi ve az bakım gerektiren, yüksek konsantrasyonlu sıvı atık akımlarını doyma sınırına kadar buharlaştıran bir teknoloji. Atık ısıyı enerji kaynağı olarak kullanıyor. Yüksek kaliteli plastikteki tüm buharlaşmayı gerçekleştiren bu teknik, son derece düşük pH değerine sahip sıvılar için uygulanabilir nitelikte.

Quantum Disinfection
Claire Technologies

Quantum Disinfection, yarı iletken imalat ilkelerinden yararlanan, devrimsel ve patentli bir teknoloji. Farklı maddeler kimyasal olarak alt tabakaya çökeltildiğinde ve böylece yüzeyde elektron eksikliği ve bakteri öldürücü özelliklerin ortaya çıktığı katalitik bir tepkime ile çalışıyor. Quantum Disinfection, bir ünite içerisinde elektriksiz, bakımsız ve kimyasalsız bir şekilde dezenfeksiyon yapıyor.

WaterBar
Cosmetal S.r.l

WaterBar, tüm talepleri yerine getirmek için aroma, esans, takviye, mineral tuz ve birçok karbonizasyon seviyesine sahip özel içeceklerin dağıtılmasını sağlayan devrimsel bir dağıtım cihazı. WaterBar, uygulama tabanlı, nakitsiz ödeme seçeneğine sahip, sistem durumunu kontrol etmeye yarayan bir dijital platform sayesinde her zaman bağlı, uzaktan çalışıyor ve datalar ile raporlar oluşturuyor.

Labyrinth Yüksek Özgül Yüzey Biyolojik Filtre Cihazı
Enkev Group BV

Enkev’in açık yapıları, büyük miktardaki ekli biyokütleleri destekleyen güçlü bir biyolojik ortam üretiyor. Bu biyokütle, atıksu arıtma tesisatları, su kültürü ve gri su geri dönüşüm tesisatlarında biyofiltrasyon için kilit nitelikte.

Hydra Silent
FilTech S.r.l.

FilTech S.r.l. firması Hydra’nın patentli alet bileşenleri uygulamasının geliştirilmesi ile sessiz sürümde doğrudan akımlı ters ozmoz makinesi piyasaya sürecek. Söz konusu makine, 100 l/h’lik bir nominal kapasiteye erişebiliyor. Patentli alette yapılan başlıca değişiklikler: Daha sessiz bir yardımcı pompa, geliştirilmiş PCB mantığı ve yeni bir boşluksuz akış sınırlayıcı. Ek bir avantaj ise %54’e varan geri kazanım oranı.

TERAL Contasız Soğutma Pompası
Hiroshima Çevresel Ticari Gelişme Konseyi

Özel contasız ürün, pompa ile motor kısımları arasında mekanik bir conta olmaksızın dar bir aralıktan bastırmak suretiyle soğutucuyu içeri doğru veriyor. Soğutucu sızmalarını ve hava birikimini önlüyor ve az sıvı miktarı veya aletin durdurulmasından etkilenmiyor.

Paolaria Taşınabilir Su Arıtma Üniteleri
Hiroshima Çevresel Ticari Gelişme Konseyi

Üniteler, bir el pompası (450 mL/dk.) veya elektrikli pompa (1 L/m, 1 m3/d, or 20 m3/d) sayesinde elle işletilebiliyor. NSF sertifikalı ve taşınabilir bu arıtma üniteleri, uzak yerlerde veya acil durumlarda içme suları üretebiliyor. Paolaria, nehir, kaynak, yüzme havuzu gibi çeşitli su kaynaklarını arıtabiliyor.

Sodyum Ferrat Jeneratörü
Intecna SRL

Intecna’nın jeneratörü, bir kısmında anot, ikinci kısmında da katot (katolit) bulunan bir elektrolitik hücre kullanarak sodyum ferrat üretilmesine uygun. Kısımlar iletken bir membrandan ayrılıyor.

Kaplanmış Membran Modülü
Jiangsu Kaimi Membrane Technology Co., Ltd.

Paslanmaz çelik membran muhafazaya sahip ürün, güçlü alkali ve aside dayanıklı. Besleme materyali pH aralığı 0-14 olabiliyor ve kostik geri dönüşüm ve atık sudkostik çözelti arıtımında yaygın şekilde kullanılıyor. Bunun yanı sıra yüksek basınçta da mükemmel şekilde çalışabiliyor.

Kapalı Devre Ters Ozmoz (CCRO)
Lenntech B.V.

Lenntech, Desalitech’ın patentli Kapalı Devre Ters Ozmos (CCRO) teknolojisini Avrupa’nın su ve işlem sanayine sunuyor. Aralıklı olarak tuzlu suyun akıtıldığı “kapalı devre” döngüye dayanan CCRO, geleneksel ters ozmos tasarımları ile mukayese edildiğinde endüstride bir ilk olan yüzde 98’e kadar maksimum geri kazanım oranı sunuyor. Tuzlu su atığını yüzde 75’e, enerji tüketimini ise yüzde 35’e kadar azaltıyor.

Sonoliz Su Dezenfeksiyon Teknolojisi
Mundus Fluid AG

UV ışığı ve ultrason kompakt bir makinede biraraya getiriliyor. Güvenilir bir su dezenfeksiyonu için yüksek düzeyde etkili oksidasyondan ve boşluk kuvvetinden yararlanıyor. Fazla bakım gereklilikleri taşımayan Mundus Fluid teknolojisi çevre dostu, hızlı ve güvenilir bir şekilde yüksek hacimli bulanık suyu dezenfekte ediyor.

Su Analizörü
Nanonord A/S

Tveskaeg, çok çeşitli su karışımlarını analiz etmek için kullanılan çok amaçlı, güvenilir ve dolayısıyla yüksek düzeyde değerli bir araç olan Nükleer Manyetik Rezonans (NMR) teknolojisini kullanan dünyanın ilk çevrimiçi sensörü.

dNF Boşluklu Fiber Nanofiltrasyon
NX Filtrasyon BV

Düşük düzey kirlilik yaratan, klora dirençli boşluklu liflere sahip nanofiltrasyon membranları, basit bir maliyet etkin adım ile tuz ve organik maddelerin temizlenmesini sağlıyor. Bu teknoloji ideal olarak atıksu yeniden kullanım uygulamaları ve yüzey suyunun ön arıtma olmaksızın içme suyuna dönüştürülmesi için çok uygun. Mikro-kirletici, renk ve sertliğin çıkarılması için membranlar mevcut.


 


İlginizi çekebilir...

IFAT 2018 - 4. Bölüm

Geçtiğimiz Mayıs ayında Münih'te düzenlenen IFAT Fuarı ile ilgili hazırladığımız dosyamızın 4. bölümünde, Fuar'da ilgimizi çeken ürün ve siste...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:53

IFAT 2018 - 3. Bölüm

Mayıs ayında Münih'te düzenlenen IFAT Fuarı ile ilgili hazırladığımız dosyamızın 3. bölümünde, Fuar'da ilgimizi çeken ürün ve sistemleri sizle...
13 Ağustos 2018 Pazartesi / 17:12

IFAT 2018 - 2. Bölüm

Geçen sayımızda ilk bölümünü yayınladığımız, mayıs ayında Münih'te düzenlenen IFAT Fuarı ile ilgili hazırladığımız dosyamızın devamını bu sayımızd...
18 Temmuz 2018 Çarşamba / 13:11

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 19.12.2018 / 06:32:12 | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.