E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MAS DAF
ANADOLU FLYGT
ROTORK
INEVA TÜRKİYE
SİSDOZ
ÖZKAN MAKİNA

Yazarımız Enis Burkut'a Meslekte 50. Yıl Hizmet Plaketi Verildi

Yazarımız Enis Burkut'a Meslekte 50. Yıl Hizmet Plaketi Verildi

29 Ocak 2018 Pazartesi / 10:42 | HABERLER254 kez okundu

Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin 2 Aralık 2017’de düzenlenen geleneksel kuruluş yıldönümü toplantısında, meslekte 25, 40 ve 50. yılını dolduran üyelerine onur plaketi verildi. Yazarımız ve BURKUT A.Ş. kurucusu Yük. Müh. Enis Burkut, “Meslekte 50. YIL HİZMET” plaketi aldı.

1967 yılında I.N.S.A. - Lyon - Fransa Politekniği Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Enis Burkut, 50 yıllık mühendislik hayatında ülkemize birçok yeni teknolojinin girmesini sağladı.

Enis Burkut, 33 yıl önce serbest çalışmayı seçtiğinde, kendi adı ile başlattığı şirketin konusu “Proses Suyu Hazırlama” idi. Bu şirket bugün Burkut Su Tekniği A.Ş. olarak ülkemizdeki sanayi kuruluşlarının proses sularını hazırlayan sistemler kuruyor, servislerini veriyor, yedeklerini temin ediyor ve su şartlandırma konusunda imalatı olan birkaç önemli yurtdışı kuruluşun distribütörlüğünü yapıyor.

Dergimizde, bugüne kadar Enis Burkut’un 77 makalesi yayınlandı. Türkçe teknik yayın sorunu yaşanan ülkemizde Enis Burkut’un makaleleri okuyucularımızın beğenisini kazandı. Enis Burkut’un daha nice yıllar mesleğinde hizmet vermesini dileriz.