E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ANADOLU FLYGT
MAS DAF
INEVA TÜRKİYE
SİSDOZ

GF Hakan Plastik, 2018'e İyi Dileklerle Girdi

GF Hakan Plastik, 2018'e İyi Dileklerle Girdi

29 Ocak 2018 Pazartesi / 10:51 | HABERLER
114. Sayı (Ocak 2018)
4 kez okundu

Yüzde 100 Georg Fischer markası olarak 2017 yılına giren GF Hakan Plastik, kurumsal yapılanmasının yanı sıra gerek iç pazarda gerekse yurtdışı pazarında yoğun bir yılı geride bıraktı.

Yoğun ama başarılı bir yılı, düzenlenen Yeni Yıla Merhaba kokteyli ile kutlayan GF Hakan Plastik’in Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler, sektör yetkililerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi ve 2018 yılı için planlarından söz etti. 

Konuşmasına 2017 yılı inşaat sektörünün kısa bir değerlendirmesini yaparak başlayan Batuhan Besler, inşaat sektörünün ilk dokuz ayda yüzde 10,2 büyüme kaydettiğini ve bunun da Türkiye ekonomisinin büyümesinde pozitif bir etki sağladığını belirtti. Bu pozitif gelişmenin diğer tarafında ise sektörün yaşadığı finans sorunlarının inşaat sektörü ile birlikte tüm paydaşlarını olumsuz etkilediğine değindi. Besler, “Döviz kurlarının ve enflasyonun artış trendinde olmasına rağmen, sağlanan destekler ve yapılan kampanyalar ile inşaat sektörü önemli bir büyüme kaydetti. Ancak bu büyümenin sürdürülebilir bir büyüme olup olmadığını önümüzdeki günler bize daha net gösterecek” dedi. 

2017 yılının hemen başlarında Mart ayında ISH Fuarı ile başlayan süreçte yıl içerisinde toplam 8 yurtdışı fuara katıldıklarını söyleyen Batuhan Besler, özellikle yeni oldukları pazarlarda fuarların olumlu etkisini gördüklerini ifade etti. Gana’da katıldıkları fuar sonrasında ulaştıkları yeni müşteriler ile ticaret başlattıklarını kaydetti. Yurtiçi eğitimleri ile birlikte yine yurtdışı müşteri eğitimlerinin de yıl içerisinde Kıbrıs’tan Gürcistan’a hatta Etiyopya’ya kadar uzandığını belirtti.

Georg Fisher için Türkiye’nin önemli bir üretim üssü olduğunu belirten Besler, hem Türkiye’deki hem de dünyadaki talebe karşılık verebilmek açısından yeni bir yatırım gerçekleştirmeleri gerektiğini, bu nedenle 2017 yılında SILENTA ürün grubu için üretim hattı ile ilgili yatırım yaptıklarını kaydetti.

2018 yılından beklentilerinin, yaptıkları yatırımların sektörün gelişimine de katkıda bulunması olduğunu söyleyen Besler, özellikle eğitim ve teknik danışmanlık çalışmalarına ağırlık vereceklerini kaydetti. 2017 yılı içinde pazarlama departmanı içinde oluşturdukları Teknik Hizmetler bölümü ile satış öncesi ve sonrasında sundukları hizmet kalitesini birkaç
basamak yukarıya taşıdıklarını belirten Batuhan Besler, 2018 yılında satış öncesinde özellikle profesyonel karar verici ve kullanıcıların plastik boruyu düşündüklerinde ilk destek almak isteyecekleri kaynak olmayı hedeflediklerini; buradaki amaçlarının sadece GF Hakan Plastik ürünlerini tanıtmak ya da satmak değil, özellikle projelerin ihtiyacına en uygun sistem çözümlerini sunmak olduğunun altını çizdi.

GF Hakan Plastik’in İhracat Şampiyonu, Aquasystem PP-R Boru Sistemleri Oldu

2017 yılında ihracat pazarlarında etkinliği artırmak üzere yoğun çalışmalar yürüten GF Hakan Plastik, mevcut pazarlarındaki varlığını sağlamlaştırırken yeni pazarlara da ulaşarak etkinliğini artırdı. İhracat pazarlarında tüm ürün grupları ile faaliyet gösteren GF Hakan Plastik’in ihracat şampiyonu ürünü ise yüzde 20’nin üzerinde satış artışı yakalayan Aquasystem PP-R boru sistemleri oldu.

Bina içi soğuk ve sıcak su tesisatlarının vazgeçilmez ürünleri olan Aquasystem PP-R boru sistemleri, korozyona dayanıklı yapıları ile kireçlenme ve paslanma gibi etkenleri ortadan kaldırıyor. Yüksek sıcaklığa ve basınca karşı son derece dirençli olan ürünler 20 °C'de ve -20-25 Atü basınçlarda 50 yıl çalışma olanağı sağlıyor. Uygulama açısından ise kaynak yerlerinde çap daralması olmaması, yüksek kaynak performansı; firesi olmaması ve montajda tasarruf sağlaması gibi özellikleri ile tercih ediliyor.

GF Hakan Plastik, en önemli ihracat pazarları olan Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Avrupa’da 2017 yılı boyunca katıldığı fuarlar ve gerçekleştirdiği müşteri eğitimleri ile hareketli ve etkin bir program gerçekleştirdi. Tüm bu pazarlarda öne çıkan ülkeler Birleşik Arap Emirlikleri, Gürcistan, İspanya ve Etiyopya oldu. Gürcistan ve Azerbaycan, özellikle projelerde alt yapı ürünlerini tercih eden ülkeler olurken; ilk kez satış yapılan ülkeler ise Kamerun, Fildişi Sahilleri, Umman ve Karadağ oldu. 

GF Hakan Plastik, 2018 yılında da yoğun bir programla ihracat pazarındaki hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürecek.


 


İlginizi çekebilir...

Uluslararası Mühendislik Forumu'nda Su Sektörü Ele Alındı

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, DEİK / Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi ve FCIC (İslam Ülkeleri Müşavirler Federasyonu) iş birliğind...
12 Aralık 2018 Çarşamba / 10:20

Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Yürürlüğe Girdi

Çevrenin korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik düzenlemelerin yer aldığı 'Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dai...
12 Aralık 2018 Çarşamba / 09:38

Coşkunöz Holding'ten Üst Düzey Atama

Coşkunöz Holding'te üst düzey atama gerçekleşti. 23 yıldır Coşkunöz Grubu'nda görev yapan ve sektörü çok yakından tanıyan başarılı isim A.Erde...
12 Kasım 2018 Pazartesi / 13:52

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 19.12.2018 / 06:10:26 | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.