E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MAS DAF
ANADOLU FLYGT
SİSDOZ
INEVA TÜRKİYE

Aquatec Amsterdam'dan...

Aquatec Amsterdam'dan...

29 Ocak 2018 Pazartesi / 15:15 | FUAR
114. Sayı (Ocak 2018)
2 kez okundu

31 Ekim-3 Kasım tarihlerinde düzenlenen Aquatec Amsterdam Fuarı’nda sergilenen ürünlerden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz...

Nijhuis Modulations Boxframe Atıksu Arıtma Sistemleri / Nijhuis Industries

Nijhuis MODULUTIONS-Boxframe atıksu arıtma sistemleri, anahtar teslimi olarak çok kısa sürede temin edilebilen ve her türlü endüstriyel atıksuyun arıtılmasında kullanılan modüler sistemler. Nijhuis Industries firması tarafından dünyada ilk kez geliştirilmiş ve binası ile komple modüler olarak temin ediliyorlar. Mühendislik hizmetleri, inşaat ve montaj işleri çok kısa sürede tamamlanabiliyor. Konvansiyonel atıksu arıtma sistemleri ile karşılaştırıldığında hem daha ekonomik hem de daha hızlı çözümler sunulabiliyor. Mobil ve kiralanabilen üniteler de bulunuyor. Kapasite artışına göre ilave yapılabiliyor. 

akvoFloat™ Sistemi / akvola Teknolojileri

akvoFloat™ sistemleri, tescilli Microbubble Jeneratörü ve yeni seramik membranları içeren ödüllü flotasyonfiltrasyon işleminde kurulu. Bu teknoloji, arıtması zor olan endüstriyel atıksulardan yağların, katıların tamamen temizlenmesi için tasarlanmış. Arıtma, akış yukarı yağ&gaz ve metal işçiliği dahil olmak üzere pek çok endüstride kullanım alanı buluyor.

Kärcher WPC 120 UF / Kärcher

Tek bir ünitede ön filtrasyonlu UF ve aktif karbon arıtımı. Tüm virüslerin %99.99’u ve bakterilerin %99.99999’u temizleniyor. 120 1/h’lik randımana sahip. Ca, Mg ve diğer eser elementler çıkarılmıyor. Böylece içme suyunun besin değeri korunuyor. POU (kullanım noktası) suyu teknolojisindeki boşluğu dolduruyor ve dünya çapında bir sorunu çözüyor. Virüs ve bakterilerden arınmış suların içilmesini sağlıyor.

EZ-ATP Çevrimiçi Mikrobiyoloji Analizörü / AppliTek

EZ-ATP, temiz sudaki mikrobiyal ATP (adenosin trifosfat) seviyelerini izliyor ve bakteriyel ve patojen seviyelerindeki ani değişikliklere karşı tarafsız ve ölçülebilir bir temel sağlıyor. Mikrobiyolojideki mevcut manuel analiz prosedürleri için hem yenilikçi hem de uygun fiyatlı bir alternatif olan EZ-ATP izleme teknolojisi, sanayi suyu ve içme suyu kalitesindeki
yeni uygulamaların önünü açıyor. 

APTech Harmanlanmış Katı Konsantrasyonlar / APTech

Harmanlanmış katı konsantre su arıtma ürünler korozyonu önlemeye yönelik kapalı döngü sistemleri, kazanlar ve soğutma kulelerinde kullanılıyor. Dökülme olasılığı yok. Büyük çaplı ağırlık azalması (44 Ibs. Katıya karşı 500 lbs. Sıvı), yüksek seviyede kostik NaOH temizliği, geri dönüştürülebilir paketleme ve daha az su kullanımı söz konusu. 

SunAqua / SunAqua

SunAqua, termo güneş enerjisine dayanan, yenilikçi bir damıtma sistemi. Enerji toplama için bir piramit yapısına, enerji verimliliği içinse dikey bir yoğuşma kolonuna sahip. Sıvı ve çözünebilen katıları yüzde 100 oranda ayırıyor. Hem su hem de tuzlardan yararlanıyor.

AQP TWRO / Aquaporin Inside™

Aquaporin Inside™ membranlar, kullanım suyu arıtımı noktasının verimliliğini artırmak için doğanın kendi su kanallarını kullanan ilk membranlar. Aquaporin inside™ membranları, tek geçişli bir RO adımında yüzde 50’ye kadar daha yüksek su akışı sağlıyor ve musluk suyunu üç kat daha fazla geri kazanım sağlayacak şekilde arıtıyor.

PearlAqua Micro™ / AquiSense Teknolojileri

PearlAqua Micro yeni bir UV dezenfeksiyon - Micro UV™ kategorisi yaratıyor. Micro, patentli bir akış hücre tasarımı ve UV-C LED’ler yoluyla geçerlenmiş bir dezenfeksiyon performansı sunuyor. PearlAqua Micro, kullanım noktası sistemleri ve süreçlerine dahil edilmek üzere tasarlanmış. 

Konteynerler SB / SBO - ARICON

Çevrenin korunması ve su için tehlikeli sıvıların güvenli şekilde depolanması önceki dönemlere göre daha büyük önem taşıyor. Berlin’deki (DIBt) Alman Yapısal Mühendislik Enstitüsü tarafından onaylanan silindirik konteynerler SBO ile asit ve kimyasalların düzgün şekilde depolanması sorununa çözüm olarak üretiliyorlar. Aşırı dökülme ile dozlama tankları için 1000 litreye kadar güvenlik sağlıyor.

ALGAMATER® WWTP / Bluemater

ALGAMATER® WWTP, yenilikçi bir atıksu, sızıntı suyu ve su kültürü arıtma sistemi. Bluemater’in özel biyosağaltım ve CO2 tutma sistemi. Mikroalg ile parlatma dahil olmak üzere yalnızca biyolojik arıtma işleminden yararlanıyor. Arıtma hattının temel bileşenleri modüler ve mevcut ya da yeni alternatif sistemlere entegre edilmeye hazır durumda. 

NATANTIA® Biocube / Bluemater

NATANTIA® Biocube, Bluemater tarafından geliştirilmiş yenilikçi bir süzdürmeli filtre aracı. Modüler bir şekilde monte ediliyor ve mevcut veya yeni süzdürme kulelerine yerleştirilmeye hazır. En iyi verim için Bluemater’ın SYCON®water Biyolojik Kulesinde kullanılması tavsiye ediliyor.

SYCON®water Biyolojik Kulesi / Bluemater

SYCON®water Biyolojik Kulesi, Bluemater tarafından geliştirilmiş bir süzdürme reaktörü. Bir süzdürme sistemi ile dolu ve atıksuların oksijenli arıtımı için biyolojik bir filtre olarak işlev görüyor. En yüksek verimlilik, NATANTIA® Biocubes ile doldurulduğunda sağlanıyor. 

SYCON®compact Biyolojik Kulesi / Bluemater

SYCON®compact Biyolojik Kulesi, cam takviyeli plastikten yapılıyor ve NATANTIA® Biocube ile dolduruluyor. İşlev görmesi, amonyak, nitrat, fosfat, BOD5 ve COD gibi su kirleticilerini temizleyen süzdürme NATANTIA® Biocube’e dayanıyor. Süzdürme sistemi kendi kendini temizlediğinden düşük güçte tüketim ve bakım ihtiyacı duyuyor.

GREEN DUNE® Photobiyoreaktör / Bluemater

GREEN DUNE®, atıksu arıtma tesisleri, biyosağaltım, CO2 tutma ve alg kültüründe çok yüksek verimlilikte nihai parlatma sağlayan mikroalg kültürüne yönelik prizmatik bir fotobiyoreaktör. Büyük bir arıtma hacmi sunacak şekilde tasarlanmış ve havuz sistemleri veya silindirik fotobiyoreaktörlere göre hatırı sayılır ölçüde daha az alan gerektiriyor.

CORK FLOATING ISLAND® / Bluemater

Amorim Cork Composites ile işbirliği halinde Bluemater tarafından geliştirilen CORK FLOATING ISLAND®, sulak alanlar, nehirler ve barajlarda biyoremidasyon için özel olarak tasarlanmış; ancak bitki temelli havuz atıksuyu arıtımında ve hidroponi olarak da kullanılıyor. Destek yapısı mantardan yapılmış. Bu da ona estetik olarak güzel bir unsur katmanın yanı sıra ürünü sürdürülebilir ve dayanıklı bir çözüm haline getiriyor. 

aQuator Silver / aQuator

Taşınabilir su iyonlaştırıcısı aQuator Silver, normal suyun özelliklerini dönüştürmek için elektrolizden yararlanıyor. Kompakt, taşınabilir, kullanımı kolay ve güvenli bir evsel su iyonlaştırıcısı.


 


İlginizi çekebilir...

IFAT 2018 - 4. Bölüm

Geçtiğimiz Mayıs ayında Münih'te düzenlenen IFAT Fuarı ile ilgili hazırladığımız dosyamızın 4. bölümünde, Fuar'da ilgimizi çeken ürün ve siste...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:53

IFAT 2018 - 3. Bölüm

Mayıs ayında Münih'te düzenlenen IFAT Fuarı ile ilgili hazırladığımız dosyamızın 3. bölümünde, Fuar'da ilgimizi çeken ürün ve sistemleri sizle...
13 Ağustos 2018 Pazartesi / 17:12

IFAT 2018 - 2. Bölüm

Geçen sayımızda ilk bölümünü yayınladığımız, mayıs ayında Münih'te düzenlenen IFAT Fuarı ile ilgili hazırladığımız dosyamızın devamını bu sayımızd...
18 Temmuz 2018 Çarşamba / 13:11

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 19.12.2018 / 07:05:38 | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.