E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
INEVA TÜRKİYE
MAS DAF
ANADOLU FLYGT
SİSDOZ

Valmet, Endüstriyel İnternet Ekosistemini Kemira Ortaklığı ile Genişletiyor

Valmet, Endüstriyel İnternet Ekosistemini Kemira Ortaklığı ile Genişletiyor

20 Aralık 2017 Çarşamba / 17:23 | HABERLER
113. Sayı (Aralık 2017)
323 kez okundu

Alanında lider bir endüstriyel internet ekosistemi kurmak üzere yola çıkan Valmet, yeni bir adım daha atarak Kemira ile ortaklık anlaşması imzaladı. 

İki firma, anlaşma ile müşterilerinin süreçlerini geliştirebilmek amacıyla, proses verileri kullanımında sahip oldukları bilgi birikimini birleştirerek; enerji, selüloz ve kâğıt sektöründeki müşterilerine katma değer kazandırmayı hedefliyor.

Bu yıl Haziran ayında Valmet, Tieto ile de endüstriyel internet ekosistemi alanında benzer bir anlaşmaya imza atmıştı. İnşa edilen ekosistem; enerji, selüloz ve kâğıt sektörlerindeki müşterilere kapsamlı bir endüstriyel internet hizmeti sunmak ve aralıksız olarak yeni katma değer kazandıran uygulamalar yaratmak amacıyla alanında lider endüstri oyuncularını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Valmet Endüstriyel İnternet Yöneticisi Jari Almi, “Gerçekleştirilen bu işbirliği ve iki şirketin birbirini tamamlayıcı bilgi birikimi sayesinde, müşterilerimizin üretim proses verileri, kazanç sağlayabilecekleri şekilde entegre edilerek optimize edilebilir. Bu birliktelik, müşterilere iki şirketin bağımsız şekilde gösterecekleri faaliyetten çok daha fazlasını sağlayacaktır” diyor.

Karbon Saydamlık Projesi’nden Valmet’e Küresel Liderlik Unvanı

Valmet, İklim değişikliğinin etkilerinin azaltılması konusunda yürüttüğü eylemler ve stratejiler nedeniyle, sürdürülebilirliği destekleyen ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan CDP (Carbon Disclosure Project - Karbon Saydamlık Projesi) tarafından bir kez daha tanındı.

İklim Değişikliği Programı sonuçlarında, Valmet “A Kategorisi”nde en iyi ikinci firma olmayı başararak sıralamadaki lider pozisyonunu korudu. 

Valmet Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Pasi Laine, “Bu yıl CDP’nin, önceki yıllarla karşılaştırıldığında çıtayı daha da yükselttiği göz önüne alındığında gösterdiğimiz başarı öncekilere oranlara daha önemli bir hale gelmektedir. Bizler sürekli olarak yenilenebilir ham madde kullanımını mümkün kılacak ve ham madde verimliliğini artıracak teknolojiler geliştiriyoruz. Bunun yanında yürüttüğümüz işlemlerde CO2 salımını azaltan sistematik bir programa da sahibiz. Son zamanlarda da çevresel konulardaki performansımızı uzun vadede sürekli bir hale getirmek amacıyla, bu programla ilgili, 2030 yılına kadarki süreyi kapsayacak yeni hedefler belirledik” dedi.


 


İlginizi çekebilir...

250 Bin Ton Atık ile 200 Milyon kW/saat Elektrik Üretilecek

Siemens'in yenilikçi 'Gelişmiş Platform' teknolojisine dayanan yüksek verimli ve güvenilir SST-600 Buhar Türbini, Türkiye'nin atık ber...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:44

En Büyük Entegre Şehir Hastaneleri Lowara ile Hayat Buluyor

Türkiye'de sağlıkta hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında yapım çalışmalarına başlanan şehir hastaneleri ...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:37

Ineva, Karbon Ayak İzi Temalı Çevre Etkinliği Gerçekleştirdi

Ineva Çevre Teknolojileri, farkındalık yaratmak amacıyla yürüttüğü 'Çevre Ayı' etkinlikleri kapsamında çocuklarla buluştu....
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:06