E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
SİSDOZ
ROTORK
ANADOLU FLYGT
MAS DAF
INEVA TÜRKİYE
ÖZKAN MAKİNA

Valmet, Endüstriyel İnternet Ekosistemini Kemira Ortaklığı ile Genişletiyor

Valmet, Endüstriyel İnternet Ekosistemini Kemira Ortaklığı ile Genişletiyor

20 Aralık 2017 Çarşamba / 17:23 | HABERLER
113. Sayı (Aralık 2017)
275 kez okundu

Alanında lider bir endüstriyel internet ekosistemi kurmak üzere yola çıkan Valmet, yeni bir adım daha atarak Kemira ile ortaklık anlaşması imzaladı. 

İki firma, anlaşma ile müşterilerinin süreçlerini geliştirebilmek amacıyla, proses verileri kullanımında sahip oldukları bilgi birikimini birleştirerek; enerji, selüloz ve kâğıt sektöründeki müşterilerine katma değer kazandırmayı hedefliyor.

Bu yıl Haziran ayında Valmet, Tieto ile de endüstriyel internet ekosistemi alanında benzer bir anlaşmaya imza atmıştı. İnşa edilen ekosistem; enerji, selüloz ve kâğıt sektörlerindeki müşterilere kapsamlı bir endüstriyel internet hizmeti sunmak ve aralıksız olarak yeni katma değer kazandıran uygulamalar yaratmak amacıyla alanında lider endüstri oyuncularını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Valmet Endüstriyel İnternet Yöneticisi Jari Almi, “Gerçekleştirilen bu işbirliği ve iki şirketin birbirini tamamlayıcı bilgi birikimi sayesinde, müşterilerimizin üretim proses verileri, kazanç sağlayabilecekleri şekilde entegre edilerek optimize edilebilir. Bu birliktelik, müşterilere iki şirketin bağımsız şekilde gösterecekleri faaliyetten çok daha fazlasını sağlayacaktır” diyor.

Karbon Saydamlık Projesi’nden Valmet’e Küresel Liderlik Unvanı

Valmet, İklim değişikliğinin etkilerinin azaltılması konusunda yürüttüğü eylemler ve stratejiler nedeniyle, sürdürülebilirliği destekleyen ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan CDP (Carbon Disclosure Project - Karbon Saydamlık Projesi) tarafından bir kez daha tanındı.

İklim Değişikliği Programı sonuçlarında, Valmet “A Kategorisi”nde en iyi ikinci firma olmayı başararak sıralamadaki lider pozisyonunu korudu. 

Valmet Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Pasi Laine, “Bu yıl CDP’nin, önceki yıllarla karşılaştırıldığında çıtayı daha da yükselttiği göz önüne alındığında gösterdiğimiz başarı öncekilere oranlara daha önemli bir hale gelmektedir. Bizler sürekli olarak yenilenebilir ham madde kullanımını mümkün kılacak ve ham madde verimliliğini artıracak teknolojiler geliştiriyoruz. Bunun yanında yürüttüğümüz işlemlerde CO2 salımını azaltan sistematik bir programa da sahibiz. Son zamanlarda da çevresel konulardaki performansımızı uzun vadede sürekli bir hale getirmek amacıyla, bu programla ilgili, 2030 yılına kadarki süreyi kapsayacak yeni hedefler belirledik” dedi.


 

İlginizi çekebilir...

Akıllı Pompa Wilo-Stratos Maxo, 'Four Effects' Konferansı'nın Yıldızı Oldu

Sektörün gelişimine katkı sağlayan etkinliklere destek veren Wilo, alanında Türkiye'de ilk kez gerçekleşen 'Mekanik Tesisat Geleceğin Kompleks...
20 Haziran 2018 Çarşamba / 14:50

Mitsubishi Electric, Çevre Günü'nde Çevresel Duyarlılığa Dikkat Çekti

Mitsubishi Electric, ileri teknolojisini dünya genelinde toplumların yaşam kalitesini artırmak ve gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya sağlamak ...
20 Haziran 2018 Çarşamba / 14:45

BODDEP'ten Issız Koylar için Yüzen Arıtma Tesisi Önerisi

Bilindiği gibi Türkiye ve Yunanistan'da atıksu arıtma tesislerinin olmadığı bölgelerde ve ayrıca deniz araçları tarafından evsel atıksuların deniz...
20 Haziran 2018 Çarşamba / 14:40