E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
INEVA TÜRKİYE
ÖZKAN MAKİNA
SİSDOZ
ROTORK
MAS DAF
ANADOLU FLYGT

Danfoss, Paris Anlaşmasını Hayata Geçirmek İsteyenlere Destek Olacak

Danfoss, Paris Anlaşmasını Hayata Geçirmek İsteyenlere Destek Olacak

21 Aralık 2017 Perşembe / 10:18 | HABERLER
113. Sayı (Aralık 2017)
238 kez okundu

Danfoss, iklim değişikliği konusunda iş dünyasının teşvik ettiği en önemli uluslararası platformlardan biri olan ve bu yıl 23. kez düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na katıldı.

6-17 Kasım tarihleri arasında Almanya’nın Bonn kentinde gerçekleşen konferansta Paris Anlaşmasını hayata geçirme konusu gündeme geldi. Konferansta, Danfoss'u Bölgesel Enerji Bölümü Başkanı Anton Koller temsil etti. Koller, bölgesel enerji altyapılarının CO2 emisyonlarının düşmesine nasıl katkı sağlayabileceğine ilişkin açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Danfoss Başkanı ve CEO'su Kim Fausing, “Enerji verimliliğini artırarak yenilenebilir enerji kaynaklarını gittikçe daha fazla entegre edeceğimiz kentler, yeşile geçişin anahtarıdır. Burada söz konusu olan, şehirleri akıllı ve verimli bir şekilde genişletmek ve geliştirmektir. Hem iklim hem de ekonominin yararına olan çözümler kullanılabilir durumda. Artık bunların yaygınlaşmasını hızlandırmamız gerek” dedi.

Kim Fausing, “Paris Anlaşması’nı başarıyla uygulayabilmek için işe binaları, endüstrileri ve enerji sistemlerini birbirine bağlamakla başlayabiliriz, böylece daha yüksek verimliliği ve entegrasyonu teşvik etmeliyiz. Bunun için kentler, politikacılar ve şirketler arasında küresel, ulusal ve bölgesel seviyede güçlü bir işbirliği şart. Ancak bu şekilde en iyi çözümlerin yolunu açarak finansman, siyasi teşvikler, bilgi paylaşımı ve eğitim gibi engellerin üstesinden gelebiliriz” şeklinde konuştu. 

Danfoss, sürdürülebilir kalkınma ve yaşanabilir şehirler konusunda kentlere uygun maliyetli çözümlerle destek olmaya devam edecek.


 

İlginizi çekebilir...

Akıllı Pompa Wilo-Stratos Maxo, 'Four Effects' Konferansı'nın Yıldızı Oldu

Sektörün gelişimine katkı sağlayan etkinliklere destek veren Wilo, alanında Türkiye'de ilk kez gerçekleşen 'Mekanik Tesisat Geleceğin Kompleks...
20 Haziran 2018 Çarşamba / 14:50

Mitsubishi Electric, Çevre Günü'nde Çevresel Duyarlılığa Dikkat Çekti

Mitsubishi Electric, ileri teknolojisini dünya genelinde toplumların yaşam kalitesini artırmak ve gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya sağlamak ...
20 Haziran 2018 Çarşamba / 14:45

BODDEP'ten Issız Koylar için Yüzen Arıtma Tesisi Önerisi

Bilindiği gibi Türkiye ve Yunanistan'da atıksu arıtma tesislerinin olmadığı bölgelerde ve ayrıca deniz araçları tarafından evsel atıksuların deniz...
20 Haziran 2018 Çarşamba / 14:40