E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ANADOLU FLYGT
MAS DAF
SİSDOZ
INEVA TÜRKİYE

Danfoss, Paris Anlaşmasını Hayata Geçirmek İsteyenlere Destek Olacak

Danfoss, Paris Anlaşmasını Hayata Geçirmek İsteyenlere Destek Olacak

21 Aralık 2017 Perşembe / 10:18 | HABERLER
113. Sayı (Aralık 2017)
292 kez okundu

Danfoss, iklim değişikliği konusunda iş dünyasının teşvik ettiği en önemli uluslararası platformlardan biri olan ve bu yıl 23. kez düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na katıldı.

6-17 Kasım tarihleri arasında Almanya’nın Bonn kentinde gerçekleşen konferansta Paris Anlaşmasını hayata geçirme konusu gündeme geldi. Konferansta, Danfoss'u Bölgesel Enerji Bölümü Başkanı Anton Koller temsil etti. Koller, bölgesel enerji altyapılarının CO2 emisyonlarının düşmesine nasıl katkı sağlayabileceğine ilişkin açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Danfoss Başkanı ve CEO'su Kim Fausing, “Enerji verimliliğini artırarak yenilenebilir enerji kaynaklarını gittikçe daha fazla entegre edeceğimiz kentler, yeşile geçişin anahtarıdır. Burada söz konusu olan, şehirleri akıllı ve verimli bir şekilde genişletmek ve geliştirmektir. Hem iklim hem de ekonominin yararına olan çözümler kullanılabilir durumda. Artık bunların yaygınlaşmasını hızlandırmamız gerek” dedi.

Kim Fausing, “Paris Anlaşması’nı başarıyla uygulayabilmek için işe binaları, endüstrileri ve enerji sistemlerini birbirine bağlamakla başlayabiliriz, böylece daha yüksek verimliliği ve entegrasyonu teşvik etmeliyiz. Bunun için kentler, politikacılar ve şirketler arasında küresel, ulusal ve bölgesel seviyede güçlü bir işbirliği şart. Ancak bu şekilde en iyi çözümlerin yolunu açarak finansman, siyasi teşvikler, bilgi paylaşımı ve eğitim gibi engellerin üstesinden gelebiliriz” şeklinde konuştu. 

Danfoss, sürdürülebilir kalkınma ve yaşanabilir şehirler konusunda kentlere uygun maliyetli çözümlerle destek olmaya devam edecek.


 


İlginizi çekebilir...

250 Bin Ton Atık ile 200 Milyon kW/saat Elektrik Üretilecek

Siemens'in yenilikçi 'Gelişmiş Platform' teknolojisine dayanan yüksek verimli ve güvenilir SST-600 Buhar Türbini, Türkiye'nin atık ber...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:44

En Büyük Entegre Şehir Hastaneleri Lowara ile Hayat Buluyor

Türkiye'de sağlıkta hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında yapım çalışmalarına başlanan şehir hastaneleri ...
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:37

Ineva, Karbon Ayak İzi Temalı Çevre Etkinliği Gerçekleştirdi

Ineva Çevre Teknolojileri, farkındalık yaratmak amacıyla yürüttüğü 'Çevre Ayı' etkinlikleri kapsamında çocuklarla buluştu....
12 Eylül 2018 Çarşamba / 15:06