E-DERGİ
Su ve Çevre Teknolojileri 116.Sayı

 


E-Dergi Oku 

ANADOLU FLYGT
TEKNİK ARITMA

'İstanbul Atıktan Enerji Üretimi Sempozyumu' Yoğun İlgi Gördü

'İstanbul Atıktan Enerji Üretimi Sempozyumu' Yoğun İlgi Gördü

20 Aralık 2017 Çarşamba / 14:23 | ETKİNLİK

İstanbul Atıktan Enerji Üretimi Sempozyumu 6-7 Kasım 2017 tarihleri arasında Shangri-La Bosphorus Otel'de gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İSTAÇ) tarafından düzenlenen “İstanbul Atıktan Enerji Üretimi Sempozyumu” atık bertarafında alternatif termal teknolojiler konusunda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ile sektör temsilcilerini biraraya getirdi.

6-7 Kasım 2017 tarihleri arasında Shangri-La Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen Sempozyum’a Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, yerel yönetimlerin, üniversitelerin, sivil toplum kuruluşlarının ve yerli-yabancı sektör firmalarının temsilcileri katıldı. Sempozyum’da, ülkemizde termal bertaraf konusunda yapılanlar, İstanbul’da atıklarla ilgili yürütülen çalışmalar ve geliştirilebilme potansiyeli olan teknolojiler ele alındı.

Sempozyum’un açılış konuşmalarını İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı ve İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Fahrettin Soran yaptı. İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İstanbul’da katı atıkların bertarafında uygulanan yöntemlerde kısa ve uzun vadede gerçekleştirmeyi planladıkları hedefleri anlattı.

Sempozyum’un ertesi günü düzenlenen teknik gezide ise İSTAÇ Odayeri Atıktan Enerji Üretim Tesisi ile Tıbbi Atık Yakma Tesisleri ziyaret edildi ve faaliyetler hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.