E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MAS DAF
SİSDOZ
INEVA TÜRKİYE
ANADOLU FLYGT

'İstanbul Atıktan Enerji Üretimi Sempozyumu' Yoğun İlgi Gördü

'İstanbul Atıktan Enerji Üretimi Sempozyumu' Yoğun İlgi Gördü

20 Aralık 2017 Çarşamba / 14:23 | ETKİNLİK
113. Sayı (Aralık 2017)
4 kez okundu

İstanbul Atıktan Enerji Üretimi Sempozyumu 6-7 Kasım 2017 tarihleri arasında Shangri-La Bosphorus Otel'de gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İSTAÇ) tarafından düzenlenen “İstanbul Atıktan Enerji Üretimi Sempozyumu” atık bertarafında alternatif termal teknolojiler konusunda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ile sektör temsilcilerini biraraya getirdi.

6-7 Kasım 2017 tarihleri arasında Shangri-La Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen Sempozyum’a Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, yerel yönetimlerin, üniversitelerin, sivil toplum kuruluşlarının ve yerli-yabancı sektör firmalarının temsilcileri katıldı. Sempozyum’da, ülkemizde termal bertaraf konusunda yapılanlar, İstanbul’da atıklarla ilgili yürütülen çalışmalar ve geliştirilebilme potansiyeli olan teknolojiler ele alındı.

Sempozyum’un açılış konuşmalarını İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı ve İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Fahrettin Soran yaptı. İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İstanbul’da katı atıkların bertarafında uygulanan yöntemlerde kısa ve uzun vadede gerçekleştirmeyi planladıkları hedefleri anlattı.

Sempozyum’un ertesi günü düzenlenen teknik gezide ise İSTAÇ Odayeri Atıktan Enerji Üretim Tesisi ile Tıbbi Atık Yakma Tesisleri ziyaret edildi ve faaliyetler hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.


 


İlginizi çekebilir...

Aquatec Amsterdam Fuarı

Amsterdam'da iki senede bir düzenlenen, dünyanın kendi konusunda en önemli ve en büyük çaplı fuarları arasında yer alan AQUATEC Fuarı bu sene 31 E...
20 Aralık 2017 Çarşamba / 15:43

IV. Uluslararası Su Kongresi

4. Uluslararası Su Kongresi'ne yerel yönetim temsilcileri ve su yönetimi konusunda çalışan uzmanlar yoğun ilgi gösterdi....
22 Kasım 2017 Çarşamba / 11:19

Sürdürülebilir Ekosistem Günleri (SEG) Gerçekleştirildi

İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Yerleşkesi'nde 21-22 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen ve İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü üyesi öğrenciler ta...
23 Mayıs 2017 Salı / 17:09

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 14.12.2018 / 01:44:39