Haber

Danfoss Türkiye, İş Ortaklarına Düzenlediği Eğitimlere Devam Ediyor


Danfoss Türkiye, ülke genelinde iş ortaklarına yönelik düzenlediği eğitimlere devam ediyor. Danfoss Türkiye Soğutma Sistemleri, son olarak 16 Mayıs tarihinde Ankara merkezli Nurdil Teknik Soğutma ile biraraya geldi.
Şirketin satış, satın alma ve Ar-Ge yöneticilerinin bulunduğu eğitimde, Danfoss Türkiye Gıda Perakende ve Endüstriyel Soğutma Sistemleri Satış Müdürü Kıvanç Aslantaş ve Gıda Perakende Soğutma Sistemleri Satış Mühendisi Mustafa Tunçbilek sunum yaptılar. Aslantaş ve Tunçbilek; eğitimde F-Gaz Yönetmeliği ve yeni nesil soğutkanlar hakkındaki güncel bilgileri paylaştı, Danfoss’un elektronik kontrol cihazlarını ve Danfoss AKV elektronik valf uygulamalarına ilişkin detaylı bilgiler verdi.
Eğitimde ayrıca dünya perakende sektörünün geleceğinin “Florlu Sera Gazları Düzenlemesi” ile nasıl bir dönüşüme uğrayacağı, bu alandaki trendler ve Danfoss’un inovatif çözümleriyle sağladığı katkı vurgulandı.
Aslantaş ve Tunçbilek, Danfoss’un standart elektronik kontrol cihazları R744, R290, R600 başta olmak üzere çevre dostu soğutkanlar ile kullanılabileceğini aktardı. Danfoss AKV genleşme valfi kullanılarak, geleneksel termostatik valf kullanılan bir sisteme göre yüzde 30’a varan enerji tasarrufu sağlanabileceğinin altı çizildi.
Danfoss yetkilileri, perakende sektöründe özellikle düşük enerji tüketimi ve gıda muhafaza takip sistemi ihtiyacının hızla arttığı göz önüne alınarak bütün bu ihtiyaçların Danfoss Adap-Kool uygulamaları tarafından karşılanabildiğinin de üzerinde durdu.

Danfoss, Yazılım Şirketi Prosa’yı Satın Aldı

Danfoss; uzmanlık alanları IoT, akıllı ekipman ve kullanıcı arayüzü tasarımı olan, İtalya merkezli Prosa yazılım şirketini satın aldı. Danfoss, bu satın almayla tam bağlantılı gıda çözümleri konusunda yenilikçi ve son teknoloji ürün ve hizmetler sunacak.
Danfoss Başkan Yardımcısı ve COO'su Kim Fausing, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yeni teknolojiler ve dijital trendler, dijital dönüşümümüzün çok önemli bir parçasını oluşturuyor. Prosa'nın satın alınması, bu heyecanlı yolculukta attığımız çok önemli ve büyük bir adım. Prosa’nın güçlü yazılımını Danfoss’un uygulama uzmanlığı ile birleştirerek müşterilerimize yeni soğutma çözümleri sunabileceğiz. Danfoss elektronik kontrol cihazları portföyü tamamlandı ve tam bağlantılı gıda çözümleri arayışında olan müşterilerimiz için etkili çözümler sunabileceğiz” dedi.
Danfoss Soğutma Departmanı Başkanı Jürgen Fischer ise: “Prosa, kullanıcı deneyimi tasarımında güçlü uzmanlığıyla piyasaya hızla yeni çözümler sunabilen bir firma. Prosa ile kazanacağımız güçlü beceriler, kısa dönemde soğuk zincir uygulamaları için bağlantılı çözümler geliştirmek yoluyla hizmet portföyümüzü genişletmemize yardımcı olacak. Bu satın almanın sonucunda uzun vadede çok daha fazla bağlantılı soğutma çözümleri görmeyi umuyoruz” şeklinde konuştu.


Geri
share on twitter share on facebook