Haber

AB Çevre Ödülleri 2017 Türkiye Programı Başvuruya Açıldı


Avrupa Birliği üyesi 28 ülke ve Türkiye’de sürdürülebilirlik ve inovasyon konusunda başarılı çalışmalarıyla ön plana çıkan işletmelere verilen Avrupa Birliği Çevre Ödülleri; çevresel, sosyal ve ekonomik konuları bütüncül bir şekilde yöneten işletmelerin yenilikçi uygulamalarını ödüllendirmeyi hedefliyor. Firmalar; Yönetim Ödülü, Ürün/Hizmet Ödülü ve Süreç Ödülü olmak üzere başvurularına göre toplam 3 kategoride ödül alıyor ve Türkiye’de dereceye giren firmalar AB düzeyinde yarışmaya hak kazanıyor.
Ödüllerin Türkiye Programı Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliği ile düzenleniyor.
Ödül almaya hak kazanan firmalar, AB Çevre Ödülleri logosunu bir ekoetiket olarak, ödülü aldıkları yıldan itibaren 2 yıl boyunca pazarlama, marka yönetimi, halkla ilişkiler, kurumsal iletişim, sosyal sorumluluk vb. faaliyetlerinin her aşamasında ücretsiz kullanım hakkı elde ediyor.
Son başvuru tarihi 30 Haziran 2017 olarak belirlenen programa başvuru ve ayrıntılı bilgi için www.rec.org.tr/projeler/abco web sitesi ziyaret edilebilir.


Geri
share on twitter share on facebook