Haber

Wilo Öğrencileri Yeni Pompa Teknolojileriyle Tanıştırdı


Wilo, öğrencilere yönelik seminerlerine devam ediyor. Sektörün gelecekte ihtiyaç duyacağı insan kaynağının gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Wilo, bu kapsamda 7 farklı okulda toplam 454 öğrenciye seminerler verildi. Öğrenciler büyük ilgiyle takip ettikleri seminerlerde yeni pompa teknolojileriyle tanışma fırsatı buldu.
Seminerlerin sonunda Wilo’nun karşılaştırmalı “Pompa Deney Seti” üzerinde pratik uygulama yapıldı. Yapılan uygulamada sabit devirli ve frekans kontrollü 2 farklı pompanın aynı şartlarda, farklı debi ihtiyaçlarında çektikleri güç değerleri karşılaştırmalı olarak ölçüldü. Eğitim sonrası yapılan anketlerde öğrenciler, seminerin çok faydalı olduğunu, özellikle yaptıkları pratik ölçüm uygulamasının ilgilerini çektiğini ifade ettiler.
Wilo’nun 2017 yılının ilk yarısında seminer verdiği Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri şunlar: Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atakent İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bağcılar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,   Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ataşehir - Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zincirlikuyu ISOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve  Küçükçekmece İsmet Aktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Wilo’dan Geleceğin Mühendislerine Başarı Sertifikası

Wilo, sektöre yön veren deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaşıyor. Wilo’nun Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlediği “Temel Pompa Prensipleri ve Pompalarda Enerji Verimliliği” konulu sertifika programına katılan 14 öğrenci programı başarıyla tamamlayarak sertifikalarını teslim aldı.  
Program kapsamında yapılan seminerlerde Wilo Türkiye Eğitim Müdürü Dr. Ayhan Umay, “Pompaların Günlük Hayatımızdaki Önemi” ve “Temel Pompa Prensipleri” konularında bilgi verdi. Wilo Türkiye Altyapı ve Endüstri Bölümü İş & Ürün Geliştirme Sorumlusu Hazal Yıldız, “Pompalarda Enerji Verimliliğinin Önemi” konulu eğitimde, enerji verimli pompalar ile endüstride gerçekleştirilen projelerdeki tasarruf değerlerini karşılaştırmalı olarak aktardı. Bina Teknolojileri Bölümü İş ve Ürün Geliştirme Müdürü Hande Muğlalı ise pompa seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterleri açıklayarak, “Wilo Select” programı ile pompa seçimine yönelik pratik örnekler verdi.
Seminer programının sonunda, anlatılan konular hakkında bir sınav yapıldı. Programa katılan tüm öğrenciler, programı başarıyla tamamlayarak “Eğitim Sertifikası” almaya hak kazandı. Sertifika programı kapsamında yapılan eğitimlerin bir bölümü Wilo’nun 2012 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine armağan ettiği pompa laboratuvarında gerçekleşti. Wilo’nun sertifika programı, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin önümüzdeki sonbahar döneminde de devam edecek.

Öğrenciler Wilo’nun Yeşil Binasını Ziyaret Etti

Wilo’nun üniversite öğrencileriyle olan etkileşimi sertifika programlarıyla sınırlı kalmıyor. Öğrencileri ayrıca Tuzla Orhanlı’daki yeşil binasına davet eden Wilo, son olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden 22 kişilik bir grubu ağırladı.
Teknik gezi kapsamında Wilo’nun Leed Gold Sertifikalı yeşil binası hakkında bilgi alan öğrenciler, “Temel Pompa Prensipleri” konularında da teorik bilgiler edindi. Wilo Türkiye’deki laboratuvarda da öğrenciler teorik olarak anlatılan bilgileri pratik olarak görme fırsatı buldu.


Geri
share on twitter share on facebook