Haber

Bakan Eroğlu: "Küçük Şeyler, Dünyayı Yeniler"


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Prof. Dr. Veysel Eroğlu mesajında “Küçük şeyler, dünyayı yeniler” sözünden hareketle gelecek nesillere daha güzel bir ortamda yaşayacağı bir dünya bırakmak gerektiğini vurguladı.
Bakan Eroğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Çevre, insan ve tabiat varlıklarının birbirleriyle etkileşim içinde bulunduğu bir sistemdir. Çevrenin korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularında gösterilen çabaların gayesi, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarının sağlanmasıdır. Çevre, bir kurum ya da kuruluşun değil bütün insanlığın sorumlu olduğu yaşam alanıdır. Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için; kirlenmelerin önlenmesi, tabiatın korunarak tahribatının engellenmesi, yeşil alanların korunması ve artırılması ile kamuoyunun bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.”
“Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak çevreyi;  havası, suyu ve toprağıyla bir bütün olarak ele alıyor ve çalışmalarımızı bu bütünlük içerisinde uyumlu olarak yürütüyoruz. Maksadımız; daha yeşil, daha güzel, daha temiz ve daha yaşanabilir bir Türkiye hedefini gerçekleştirmektir. Bu hedefe ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”


Geri
share on twitter share on facebook