Haber

P&G Türkiye'nin Üretim Tesislerine Çevre Ödülü


Prima, Pantene, Gillette, Fairy, Orkid gibi lider markaları bünyesinde barındıran Procter&Gamble (P&G), Global 2020 hedeflerine paralel olarak Türkiye’deki üretim tesislerinde hayata geçirdiği sürdürülebilirlik uygulamalarıyla Çevre Ödülü aldı. Kocaeli Sanayi Odası tarafından bu yıl 23.’sü düzenlenen Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri’nde P&G, Kimya kategorisinde ödül alan şirket oldu.
Türkiye’de 30. yılını kutlayan P&G, Gebze ve Şekerpınar’da gerçekleştirdiği çalışmalarla 2017 itibarıyla ürün başına enerji tüketimini 2009 yılına göre yüzde 19, toplam CO2 salımını yüzde 27, bertaraf edilen atık miktarını ise yüzde 88 azaltmayı başardı.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, “P&G olarak dünyada ve Türkiye’de öncelikli hedefimiz, tüketicilerimizin hayatını iyileştirirken kaynakların korunması noktasında maksimum faydayı sunabilen ürünleri tasarlamak ve üretmek. Bu bakış açısıyla Global 2020 Sürdürülebilirlik Hedeflerimizi, Türkiye gibi üretim yaptığımız ülkelerde tesislerimize yaptığımız yatırımlarla destekliyoruz” dedi.


Geri
share on twitter share on facebook