Haber

EYODER'in Yeni Başkanı Cihan Karamık Oldu


EYODER (Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği) Olağan Genel Kurulu, 11 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Genel Kurulda, Derneği önümüzdeki iki yıl boyunca temsil edecek yeni yönetim ve denetim kurulları belirlendi. Genel Kurul’un ardından yapılan Yönetim Kurulu toplantısında başkanlık görevine, Schneider Elektrik Satış Operasyonları ve Stratejik İlişkiler Direktörü Cihan Karamık, Başkan Yardımcılığı görevlerine ise İTÜ Enerji Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sermin Onaygil, MWH Enerji Mühendisliği Müdürü B. Hakkı Buyruk ve Escon Enerji Genel Müdürü Onur Ünlü seçildi.
Genel Kurul sonrasında görüşlerini açıklayan EYODER Başkanı Cihan Karamık, “Sürdürülebilir başarı için STK’ların insan kaynağı yapısının güçlenmesi ve zaman içinde yönetimde başarılı, güçlü profesyonel kadroların da aktif olması gereğini savunan EYODER,  önümüzdeki dönemde de enerji verimliliği ortak paydasında buluşan farklı alanlarda; enerji performans sözleşmeleri, finans mekanizmaları, pazar geliştirme, bilinçlendirme, üyelerin yetkinliklerini arttırma, mevzuata yönelik öneriler geliştirme gibi konuları ele alacak ve ilgili paydaşlara ulaştırarak ülkemizde Enerji Verimliliğinin artırılmasına katkı sunmaya devam edecektir” dedi.
EYODER’in yeni Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer alıyor:
Başkan: Cihan Karamık (Schneider Electric)
Başkan Yardımcıları: Prof. Dr. Sermin Onaygil (İTÜ), B. Hakkı Buyruk (MWH), Onur Ünlü (Escon Enerji Sistemleri)
Murahhas Üye: A. Naci Işıklı (Enerji Verimliliği Uzmanı)
Sayman: Selman Ölmez (Testo)
Yazman: Arzu Gürkan (Enve Enerji)
Üyeler: Onur Günduru (Onur İnşaat), Hakan Olcay (Siemens Türkiye), Ekrem Erkut (Emar Satış Sonrası Müşteri Hizmetleri), Serkan Emin (Bes Enerji).

Geri
share on twitter share on facebook