Etkinlik

Sürdürülebilir Ekosistem Günleri (SEG) Gerçekleştirildi

İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Yerleşkesi'nde 21-22 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen ve İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü üyesi öğrenciler tarafından hazırlanan Sürdürülebilir Ekosistem Günleri (SEG)'nde çevre mühendisliği alanındaki gelişmeler ve teknik bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.

Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını İTÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Toröz yaptı. Konuşmacılar arasında yer alan ve “Çevre Mühendisliğinin Dünü, Bugünü ve Yarını” başlıklı bir sunum yapan Prof. Dr. Ahmet Samsunlu da deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Sunumunda atıksu arıtma tesisinde dikkat edilmesi gereken ayrıntıları slaytlar eşliğinde gösteren Samsunlu, atıksu arıtımının nasıl olması gerektiği konusunda katılımcılara bilgiler aktardı. 

Etkinlikte ayrıca Odeabank’tan Cansu Yazıcı Atam, “Sürdürülebilirlik ve Sürdürülebilir Bankacılık”; Prof. Dr. İlhan Talınlı, “Çevre Mühendisliği Sistematiği ve Mühendislik Etiği”, MWH Global Türkiye’den Neslihan Sönmez “Uluslararası Çevre ve Enerji Danışmanlığı Uygulamaları”; MEM-TEK’ten Doç. Dr. Derya Yüksel İmer “Membran Biyoreaktörler”; Süreko’dan Özge Erbulundu “Tehlikeli Atıkların Sahalardaki Uygulamaları”; Doç. Dr. Osman Devrim Elvan “Çevre Hukuku ile İlgili Spesifik Konular”; İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Memet Gültek “Mühendisler için İş Sağlığı ve Güvenliği Kariyeri”; Altaca Enerji’den Alper Önoğlu, “Entegre Biyogaz ve Organik Gübre Üretimi”; Yrd. Doç. Dr. Mahmut Altınbaş, “İTÜ Sürdürülebilir Enerji Üssü Projesi” ve EAGD’den Burak Köktürk “Dünyada ve Türkiye’de Elektronik Atıklar” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.


Geri
share on twitter share on facebook