Haber

13. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi Gerçekleştirildi


TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın (MMO) düzenlediği 13. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi (TESKON) ve Teskon+Sodex-Fuarı, 19-22 Nisan tarihleri arasında İzmir’de MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongrenin ana teması, “Tesisat Mühendisliğinde Bütünleşik Tasarım” olarak belirlendi.
TESKON 2017 kapsamında hakem incelemesinden geçirilen toplam 170 adet tam metin bildiri, 5 paralel oturumda sunuldu. Kongre kapsamında Jeotermal Enerji Semineri’nin yanı sıra çeşitli başlıklarda kurslar ve paneller düzenlendi. Kongre ile birlikte eşzamanlı düzenlenen Teskon+Sodex Fuarı ise tesisat alanında ürün ve hizmet üreten önemli firmaları bir araya getirdi.
Isıtma, soğutma, havalandırma, yalıtım, doğalgaz, jeotermal, güneş enerjisi alanlarında ürün ve hizmet üreten 100’den fazla firmanın katıldığı Teskon+Sodex Fuarı’na, 2 bine yakın delege ve 20 bini aşkın ziyaretçi katıldı. Dört gün süren kongredeki tartışmalardan çıkan görüşlerle oluşturulacak sonuç bildirisi ise daha sonra kamuoyu ile paylaşılacak.


Geri
share on twitter share on facebook