Haber

ICCI 2017 - 23. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı Yapıldı


ICCI 2017 - 23. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 3-5 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. ICCI, bu yıl ilk kez Penwell International ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık’ın ortak girişimi olarak organize edildi.
ICCI 2017, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) desteği ile sektörün tüm bileşenlerini biraraya getirdi. ABB, Nordex ve Garanti Koza Enerji, Özel Sponsor; Siterm, Altın Sponsor ve TEKSAN Jenaratör ise Teknoloji Sponsoru olarak ICCI 2017’yi destekledi.
13 ülkeden 200’e yakın firma ICCI 2017’de ürünlerini sergiledi. Çek Cumhuriyeti ve Çin ülke pavilyonlarıyla katıldı. Katılımcılar; elektrik ve buhar üretiminde geleneksel sistemlerden, rüzgar, hidroelektirik, jeotermal ve güneş gibi yenilenebilir kaynaklı sistemlere kadar geniş bir yelpazede yeni teknoloji ve uygulamalarını ziyaretçilerle paylaştılar. Fuar boyunca, Türkiye’nin yanı sıra, Avrupa, Kuzey Afrika, Asya ve Körfez ülkelerinden 14 bine yakın profesyonel, fuarı ziyaret etti.

Uluslararası ICCI Konferansı Eş Zamanlı Olarak Gerçekleşti
4 salonda düzenlenen eş zamanlı oturumlarda; Enerji Depolama Sistemleri, Enerji Endüstrisinde Dijitalizasyon, Gaz Ticareti Merkezi, Yenilenebilir Enerji Sektöründe Yerli Ekipman Üretimi, 5.000 MW ve YEKA’ların Türkiye Yenilenebilir Enerji Sektörüne Etkileri, Lisanssız GES’lerde Çatı Uygulamaları ve Önündeki Engeller gibi konular ele alındı.


Geri
share on twitter share on facebook