Haber

Siemens, Akıllı Şebekelerdeki Deneyimini ICSG 2017'de Paylaştı


Akıllı şebekeler ve şehirler alanındaki araştırmacıları, uygulayıcıları, geliştiricileri ve kullanıcıları uluslararası bir platformda bir araya getiren ICSG Uluslararası Akıllı Şebekeler Kongresi’nin beşincisi, 19-21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde yapıldı. Akıllı şebeke teknolojilerinin gelişimi için dünya genelinde pek çok çalışmaya imza atan Siemens, bu alandaki deneyimlerini ve yenilikçi akıllı şebeke sistem ve çözümlerini fuar katılımcılarıyla paylaştı.
ICSG 2017’de T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez'in moderatörlüğünde gerçekleşen “Akıllı Şebekeler’de Küresel Dinamikler Paneli”nde konuşmacı olarak yer alan Siemens Global, Bulut Çözümleri Yöneticisi Andy Turner, dünyada akıllı şebekelerle ilgili yeni çözümlerin ve uygulamaların altını çizdi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Saraçlı’nın da konuşmacı olarak yer aldığı ICSG 2017'de, Türkiye’deki enerji yönetimi alanındaki teknolojik gelişmelere ve akıllı şehirlerin önemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Fuarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Saraçlı, Siemens Türkiye standını ziyaret ederek, Siemens'in akıllı şebeke teknoloji çözümlerini inceledi.

Siemens, Akıllı Şebekeler’i Türkiye’de geliştiriyor
Dünya üzerinde Akıllı Şebekeler’in gelişimi için dört farklı merkez belirleyen Siemens’in bu merkezlerinden biri Türkiye’de bulunuyor. Dijital Şebekeler çözümlerini Türkiye’de geliştiren Siemens, var olan altyapıyı daha akıllı ve otomatize ederek, insan hatalarından arındırarak, daha verimli kullanabilmeye odaklanıyor. Bu merkezde geliştirilen teknolojilerin zaman içinde Siemens’in faaliyet gösterdiği 190 ülkede kullanılmaya başlaması hedefleniyor.

Siemens Enerjide Yenilikçi Dijitalizasyon Çözümlerini ICCI 2017’de Sergiledi
Siemens, 3-5 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde 23.’sü düzenlenen ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda enerji sektöründe sürdürülebilir bir geleceğe kapı aralayan yenilikçi dijitalizasyon çözümleriyle yer aldı.
Siemens, çevrenin korunmasında kritik rol oynayan güneş, hidroelektrik, rüzgar, jeotermal santralleri gibi yenilenebilir enerji projelerine anahtar teslimi çözümler geliştiriyor ve pazara sunuyor. Türkiye'de toplamda yaklaşık 4 GW gücünde yenilenebilir enerji projesinde yer alan Siemens, gelecekte de en son teknolojileri çözümlerine yansıtmayı hedefliyor.

Siemens’ten Hızlı Büyüyen Bölgeler için Enerji Çözümü: SGT-A45 TR Aeroderivatif Gaz Türbini
Siemens gaz türbini portföyüne yeni bir üye ekliyor. Büyüyen enerji pazarının ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen SGT-A45 TR Aeroderivatif Gaz Türbini, 44 MW’a varan elektrik üretme kapasitesiyle, iki haftadan kısa bir sürede kurularak hizmete hazır hale getirilebiliyor. Benzersiz bir enerji yoğunluğuna, yüksek yakıt verimliliğine ve mükemmel operasyonel esnekliğe sahip SGT-A45 TR Aeroderivatif Gaz Türbini, acil enerji ihtiyacı duyan veya daha az gelişmiş altyapılara sahip bölgelerde bulunan müşteriler için ideal bir çözüm olarak ön plana çıkıyor.
Siemens tarafından geliştirilen bu inovatif mobil güç ünitesi, pazarda bulunan benzer modellerine göre çok daha fazla elektrik üretimi sağlıyor. Böylece daha az türbin ünitesiyle, istenilen santral üretimi karşılanmış oluyor. SGT-A45 TR’nin tasarımı, başarısını kanıtlamış Siemens ürünlerini ve Rolls-Royce Aero-Motor teknolojisini temel alıyor. Gaz türbininin çekirdeğinde ise Siemens Industrial Trent 60 bileşenleri kullanılmış. Siemens SGT-A45 TR’nin tasarımı; havacılık, denizcilik ve endüstriyel hizmetlerde milyonlarca saatlik çalışmalardan elde edilen deneyim ve know-how’dan faydalanıyor.


Geri
share on twitter share on facebook