Haber

Sürdürülebilirlik Liderleri "Amacı Harekete Geçirmek" için Buluştu


Dünya çapında markaların geleceğini şekillendiren bir milyondan fazla profesyonelin buluştuğu bir platform olan Sustainable Brands’ın İstanbul buluşması Sustainable Brands 2017 Istanbul, Swissotel The Bosphorous’ta yapıldı. Bu yıl “Activating Purpose” temasıyla gerçekleşen konferans, markaların ve iş liderlerinin geleceği şekillendiren yeniliklerle yeni stratejileri nasıl harekete geçirdiğini görmek isteyenleri buluşturdu.
Sustainable Brands 2017 Istanbul buluşmasının açılış konuşmasını yapan Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç, “Hızla değişen dünyada bireyler, markalar, kurumlar daha mutlu, daha cesur olmak için amaçlarını yeniden gözden geçiriyorlar. Daha iyi motivasyonla yollarına devam ediyorlar” şeklinde konuştu.
Leaderlab&LAUNCH’un yönetici ortağı Sofus Midtgaard, “Sürdürülebilirlik için iş birliğinin 10 Kuralı” başlıklı konuşmasında sürdürülebilirliğe yatırım yapmak gerektiğini vurguladı. Şirketler arasında sürdürülebilirlik odaklı iş ortaklıklarının büyük önem taşıdığına dikkat çeken Midtgaard, “Sürdürülebilirlik konusunda temel anahtar, tutkudur. Herkesin aynı tutkuyu paylaşması ve şirketler arasında denge kurulması önemli. İşbirliği yapılacak konular ve ortak hedefleri belirlemek kadar doğru insanlarla ilerlemek gerekiyor” dedi.
“Amaç, kelimelerden ibaret değil!” diyen Radley Yeldar Danışmanlık Direktörü Ben Richard ise “amaç ve hikâye”, “iletişim”, “performans” ve “alışkanlıklar” kriterlerine göre yaptıkları araştırmanın sonuçlarını şöyle paylaştı: “Şirketlerin yüzde 86’sının bir amaç tanımı var ancak sadece yüzde 36’sı eyleme geçiyor. Yüzde 25’i ise amacı gerçekleştirmek için hedefleri belirliyor. Liderlerinin amacı olan şirketlerin oranı yüzde 30. Yine şirketlerin yüzde 70’i tek başına başarılı olamayacağının bilinciyle inovatif ortaklıklara yatırım yapmaya başladı. İlk 20 şirket arasında akıllı ortaklıklar kuranlar mevcut. Unutmamalıyız ki, varoluş amacı bir iş felsefesidir ve dünyanın amacı olan büyük şirketlere ihtiyacı var.”


Geri
share on twitter share on facebook