Haber

Schneider Electric, Sürdürülebilir Markalar Konferansı'nda Yerini Aldı


Schneider Electric, bu yıl “Amacını Etkinleştirme” temasıyla gerçekleştirilen Uluslararası Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nın katılımcıları arasındaydı.
Markaların yeni yol haritalarının belirlendiği ve ilham verici çalışmaların paylaşıldığı Uluslararası Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nda 15’i yabancı 35 konuşmacı sürdürülebilirliğin geleceğini anlattı. Schneider Electric Ortadoğu Bölgesi Perakende Kanalı Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol da “Elektrikçi Kanadında Dijitalleşme” başlıklı konuşmasıyla konferansta yer aldı.
Dijitalleşmenin kurumsal iş yapış biçiminde önemli bir paradigma değişikliği yarattığına değinen Demirkol konuşmasında şunlara değindi: “Schneider Electric olarak dijital dönüşümle B2B çalışan iş ortaklarımıza ve müşterilerimize değer sunmaya odaklanıyoruz. Bu kapsamda gerek mobil gerek online platformlarla onların daha hızlı, daha verimli bir şekilde çalışmalarına ve işlerinin sürdürülebilirliğine katkı sağlıyoruz. Dijitalleşme sayesinde satış gücümüzü genişletiyoruz. Schneider Electric’in ulaşabildiği müşteri bazını, sadakat programları ve yeni satış kanallarıyla arttırıyoruz. Programımız dahilinde 500 bin elektrikçiyi kapsamayı hedefliyoruz. FazPuan gibi yenilikçi yöntemlerle de sadakatlerini artırmayı ve birlikte işletmemizi büyütmeyi hedefliyoruz. Bu platformlar ile müşterilerimizin etkileşimlerini artırıyor ve onlara yardımcı olacak çözümleri genişletiyoruz. Sürdürülebilir iş modellerimizle bugünden geleceğin çalışma mimarisini yaratıyoruz”.

Elektrik Tesisat Rehberi Yayınlandı
Schneider Electric ve Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği’nin (ETMD) sağladığı koordinasyon ve sponsorlukla “Electrical Installation Guide” adlı uluslararası rehber “Elektrik Tesisat Rehberi” adıyla Türkiye’deki mühendislerin ve elektrik sektörünün hizmetine sunuldu. Kitap, elektrik tesisatlarının tasarımı, güvenliği, teknik çözümlerin belirlenmesi ve uygulama detayları hakkında bilgi sahibi olunması amacı ile uluslararası standartlar baz alınarak Schneider Electric uzmanları tarafından hazırlandı.

Schneider Electric Uzmanları, Teknik Paylaşım Günü’nde TOKİ ile Buluştu
Schneider Electric, enerji yönetimi ve bina otomasyon sistemleri alanındaki uzmanlığını TOKİ’nin öncülüğünde düzenlenen Teknik Paylaşım Günü’nde sektör temsilcileri ile paylaştı.
Teknik uzmanların gelişen ihtiyaçlar ve trendler doğrultusunda bilgilendirilmesi ve daha güvenli ve nitelikli yapılar üretilmesi amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte Schneider Electric küresel çapta uzmanlığını ve deneyimini katılımcılarla paylaştı. Schneider Electric uzmanları tarafından, güvenli elektrik dağıtımının unsurları ve bina otomasyon sistemleri hakkında detaylı bilgilendirmenin yapıldığı seminerde sahada yaşanan zorluklar ve çözüm önerileri de tartışıldı.

Schneider Electric, Birinci Çeyrek Dönemde Gezegene ve Topluma Sunduğu Değeri Artırdı
Schneider Electric, yılın ilk çeyreğinde, 10 üzerinden 9 puan olan 2017 yıl sonu hedeflerine yaklaştığını açıkladı. Sürdürülebilir kalkınma konusundaki taahhütlerini üçer aylık dönemlerle ölçerek “Gezegen ve Toplum Barometresi” ile açıklayan şirket, 10 üzerinden 8.79 puan ile 1. çeyrek dönemini tamamladı.
Bu dönemde Schneider Electric, ürünlerin bakımı, yenilenmesi ve kullanım ömrü boyunca sağladığı hizmetler sayesinde 122 bin 250 ton karbon emisyonunun önüne geçti ve imkanları kısıtlı 131 bin 153 kişiye enerji yönetimi eğitimi sundu.
Schneider Electric, 2017 yılı sonunda 2014’e kıyasla tesislerinde yüzde 10 enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Bu hedefini 1. çeyrek döneminde yüzde 7,2 oranında gerçekleştirdi. Bu doğrultudaki çalışmaları kapsamında “Schneider is On” adlı programı yürüten şirket, 2015-2017 döneminde yüzde 10 enerji tasarrufu; grubun enerji tüketiminin önemli bir kısmını kapsayan 150 tesis için ISO 50001 enerji yönetimi sertifikasının uygulanması, enerji denetimleri yoluyla enerji tüketimini azaltma fırsatlarının belirlenmesi ve grubun tesislerinde yenilenebilir enerji kullanımının teşvik edilmesi hedeflerine odaklanıyor.


Geri
share on twitter share on facebook