Haber

ABB Solar Çözümleri ile Kayseri OSB Projesine Güç Veriyor


ABB, Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi projesi için yüksek standartlı mühendislik çözümlerini Kayseri OSB’nin hizmetine sunuyor. Seferoğlu Elektrik / Efektif Enerji firması tarafından kurulan santrallerde, PVS800 – 1000 kW’lık merkezi inverter ile çözüm ortağı olan ABB, inverterleri saha şartlarına uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış beton köşklerde tedarik ediyor.
Modüler yapıdaki ABB PVS800 merkezi inverterler 1000 kW’lık modelinde toplam üç adet inverter modülü ve LCL filtreleri ile hızlı servis olanağı sunuyor. Tek pano ve toplamda dört bölümden oluşan merkezi inverter kompakt yapısı sayesinde, kurulum yapan firmaya montaj kolaylığı sunarken, beton köşk içinde kuruluma hazır bir şekilde sunulan ABB PVS800 merkezi inverter, tek kontrat ile birçok kalemi ABB’den tedarik edebilmenin kolaylığı ve güvencesini yatırımcılara sunuyor.
ABB Türkiye, hızla gelişmekte olan güneş enerjisi sektörünün ihtiyaçlarına doğru mühendislik çözümleri, optimize edilmiş paket sistemler ve güvenilir servis ağı ile destek sunuyor.

ABB, SOLAREX Fuarı’nda 1GW Solar İnverter Tedariği Referansına Ulaşmasını Kutladı
ABB güçlü kadrosu, partnerleri, yaygın servis ağı, tamir atölyesi ve tam donanımlı eğitim sınıfları ile sektöre hizmet vermenin mutluluğunu Solarex 2017 Fuarı’nda katılımcılarla kutladı.
ABB, Türkiye’de fotovoltaik güneş enerjisi sektörünün gelişimi için çalışmalara 2012 yılında başladı. Bugüne kadar yatırımcılar Türkiye’de 1 GW’lık fotovoltaik güneş enerjisi santralleri kurulumlarında ABB Solar inverterlerini tercih etti.
ABB Solarex Fuarı sayesinde PVS980 2MW 1500V DC gerilim seviyelerinde çalışabilen yeni nesil inverter teknolojisi ve santral genelinde kullanılan elektriksel koruma ve kontrol ekipmanlarını Türkiye’de ilk defa yatırımcıların beğenisine sundu.
ABB’nin güneş enerji sistemleri için sunduğu en önemli ürünlerden biri olan solar inverterler yenilikçi ve fark yaratan özellikleriyle ön plana çıkıyor. Büyük ölçekli GES’ler için geliştirilen yeni nesil 1500V’luk PVS980 inverterleri artırılmış güç seviyesi ve düşük bakım gereksinimi ile fark yaratıyor. Bu özelliği sayesinde PVS980, toplam sistem maliyeti düşük olan ve daha verimli güneş enerji santralleri (GES) oluşturulmasında önemli rol üstleniyor. Küçük ölçekli güneş enerji sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanan UNO DM solar inverterler, entegre kablosuz iletişim özelliği ve kolay kurulabilmesi (tak-çalıştır) sayesinde evsel/çatı tipi solar sistemler için müşterilerin beklentilerini karşılarken, REACT inverterler enerji depolama kabiliyeti ile artırılmış öztüketim ve özyeterlilik oranlarını yakalamaya yardımcı oluyor.


Geri
share on twitter share on facebook