Haberler

Siemens Hatıra Ormanı OluşturduCumhuriyetin 100. yılı olan 2023’te karbon nötr bir şirket olmayı hedefleyen Siemens Türkiye, bu hedefine katkı sağlayacak ilk somut adımını attı. Siemens Türkiye, Ege Orman Vakfı işbirliğiyle İzmir-Seferihisar Ürkmez’de, 5 bin fidanlık 160. Yıl Siemens Hatıra Ormanı oluşturdu.
Sürdürülebilirlik kapsamındaki bu hedefi gerçekleştirmek için özel bir proje grubu kuran Siemens Türkiye, karbon ayak izini 2020’ye kadar yüzde 50 oranında azaltmayı, 2023’te ise tamamen ‘karbon nötr’ bir şirket olmayı hedefliyor.
Siemens Türkiye’nin Ege Orman Vakfı işbirliğiyle İzmir Seferihisar-Ürkmez ağaçlandırma sahasında oluşturduğu 5 bin fidanlık orman için 7 Nisan’da fidan dikim töreni düzenlendi. Törene, Siemens Türkiye İcra Kurulu üyeleri, İzmir ofisi çalışanları ve Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ile Vakıf yöneticileri katıldı.
Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, Siemens Türkiye’nin 160. yılı dolayısıyla yayınladığı “Topluma Katkı Raporu”nu hatırlatarak şunları söyledi: “Bu raporda sürdürülebilirlik alanındaki hedeflerimizi açıklamıştık. Üzerinde yaşadığımız gezegeni geleceğe taşımaya katkı sağlamak adına 2023’te karbon nötr şirket olmayı hedefliyoruz. 2015 yılında doğrudan kendi operasyonlarımızdan kaynaklanan 19 bin tonluk karbon ayak izimizi 2020’de yarı yarıya düşürmüş olmayı planlıyoruz. Ayrıca Siemens Türkiye bünyesinde ‘Sürdürülebilirlik Yönetim (CSO)’ pozisyonu oluşturduk ve CSO’muz Esra Kent öncülüğünde özel bir proje grubu kurduk. Bu grup sürdürülebilirlik hedeflerimizin gerçekleşmesi için çalışacak. Bugün burada hayata geçirmek için toplandığımız bu orman bu yöndeki çalışmalarımızın en önemlilerinden biri olacak.”Siemens, Akıllı Şebekelerdeki Deneyimini ICSG 2017 Katılımcılarıyla Paylaşıyor

Siemens, yeni yaklaşım ve teknolojilerle geliştirdiği akıllı şebeke sistemlerine yönelik ürün ve çözümlerini 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı ICSG 2017’de tanıtıyor. Akıllı şebekeler ve şehirler alanındaki araştırmacıları, uygulayıcıları, geliştiricileri ve kullanıcıları uluslararası bir platformda bir araya getiren ICSG Uluslararası Akıllı Şebekeler Kongresi’nin beşincisi, 19-21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Akıllı şebeke teknolojilerinin gelişimi için dünya genelinde pek çok çalışmaya imza atan Siemens; bu alandaki deneyimi ve yenilikçi akıllı şebeke sistem ve çözümlerini, ICSG 2017 fuar alanındaki B29 numaralı standında tanıtacak.

Geri