Haberler

Atıksuyun Geri Dönüşümü Kadar Taşınması da Önemli

Bu yıl teması "Neden Atıksu?" olan 22 Mart Dünya Su Günü için açıklamada bulunan GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler, şehirleşmenin hızla arttığı, kaynakların giderek daraldığı bir dünyada atıksu yönetimine verilen önemin hala gerekli seviyelerde olmadığına dikkat çekti.

2016 yılında alt yapı ve üst yapı atıksu boru ve ek parçaları ihracatının, toplam yurtdışı satış tonajının yüzde 43’ünü oluşturduğunu belirten Batuhan Besler, suyun geri dönüşümünü önemli oranda artırmanın ve güvenli yollarla yeniden kullanımını sağlamanın yanında atıksuların taşınmasına da dikkat edilmesi gerekliliği üzerinde durdu. Besler şöyle konuştu:  “Atıksu, günlük kullanımdan sanayiye, tarıma kadar farklı alanlarda kullanılabilir. İyi planlanmış bir geri dönüşüm sisteminde kullanılan ekipmanların da iyi düşünülerek seçilmesi gerekir. Çünkü konutlardan gelen atıksu ile sanayiden gelen atıksu birbirinden farklıdır. Her birine uygun çözümler yaratmamız lazım. Örneğin sanayiden gelen, kimyasal atıklar ve maddeler taşıyan suları taşıyan malzemelerin dayanıklılık, korozyona uğramama, sızdırmazlık ve bakım kolaylığı gibi özelliklere sahip ürünler olması önemlidir. Çatlaklardan ya da birleşmelerden sızabilecek bu suların yer altı sularına karışması göz ardı edilemeyecek bir tehlikedir.”
Batuhan Besler bugün 2015 WHO ve UNICEF verilerine göre dünyada 663 milyon insanın temiz su kaynaklarına ulaşamadığını belirterek, “Parçası olduğumuz Georg Fischer, kurduğu Temiz Su Vakfı (Clean Water Foundation) ile 2002 yılından bu yana gelişmekte olan ülkelerde ve felaket bölgelerindeki su kaynaklarının iyileştirilmesi projelerine destek veriyor. Uluslararası temiz su projeleri, özenle seçilmiş ortaklarla ve yerel işbirlikçilerle gerçekleştiriliyor. GF bu projelerde, farklı ihtiyaçları, zor koşulları ve olası önlemlerin çeşitliliğini göz önüne alarak suyu çıkarma, suyu taşıma, suyu depolama, suyu dağıtma ve yeniden yapılandırma çalışmaları yürütüyor” dedi.

GF Hakan Plastik, Bu Yıl Fuar Katılımları ile İhracata Destek Veriyor
2017 yılında ihracata ağırlık vermeyi planlayan GF Hakan Plastik, çalışmalarını bu doğrultuda sürdürüyor. Firma, önce Türkmenistan’da, ardından Almanya’da alt yapı ve üst yapı ürünlerini uluslararası müşterileri ile buluşturdu.
GF Hakan Plastik, Türkmenistan’da bu yıl 21-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Türk İhraç Ürünleri Fuarı’na katıldı. Bu yıl sekizincisi düzenlenen fuara GF Hakan Plastik, alt yapı ve üst yapı ürünleri ile katılarak bu ürün gruplarını Türkmenistan pazarında tanıtma imkânı buldu. Firma, ISH 2017- Uluslararası Isıtma, Soğutma, Havalandırma Sistemleri ve Teknolojileri Fuarı’nda ise GF standında yer aldı. 14-18 Mart tarihlerinde gerçekleşen fuarda Silenta Premium Ses Yalıtımlı Boru ve Aquasystem PPR Boru ürünleri müşterilerin beğenisine sunuldu.

Georg Fischer’den GF Hakan Plastik’e Büyük Ödül
2016 yılında tamamen İsviçre merkezli Georg Fischer bünyesine dahil olan GF Hakan Plastik, geçtiğimiz yıldan bu yana Georg Fischer’in bulunduğu ülkeler içerisinde duyurduğu Strateji 2020 hedefleri doğrutusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Georg Fischer’ın 3 Mart 2017 tarihinde İspanya Valencia‘da düzenlediği bir törenle yapılan çalışmalar ve şirketler ödüllendirildi. GF’in tüm iş kategorilerinde (Piping Systems, Automativ, Machinig Solutions) değerlendirmelerin yapıldığı törende 2016 yılı boyunca değişim sürecini, başarı ile yürüten GF Hakan Plastik, Piping Systems (boru sistemleri) iş kolunda tüm ülkeler içerisinde Strateji 2020 hedeflerini olağanüstü uygulayan marka olarak Gold Award’a layık görüldü.

26 Nisan 2017

Geri