Haber

Schneider Electric'ten Yaşanabilir Bir Dünya için Enerji Verimliliği ve Servis Çözümleri Seminerleri


Schneider Electric enerji verimliliğinde yeni uygulamaları ve farklı stratejileri paylaştığı Enerji Verimliliği ve Servis Çözümleri seminerlerini 10-21 Mart tarihleri arasında Manisa, Gebze ve Tuzla Birlik organize sanayi bölgelerinde gerçekleştirdi.
Seminerler kapsamında Schneider Electric Enerji Verimliliği Danışmanı Enes Akgün, Schneider Electric Saha Servisleri Satış Mühendisi Eray Ergin ve Schneider Electric Servisler Satış Mühendisi A. Çağrı Birol sektör temsilcileri ile enerjinin verimli kullanımına yönelik strateji ve çalışmalarına ışık tutacak bilgiler paylaştı.
Seminerlerin ilk bölümünde “Günümüzde dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 17’sinin elektriğe erişimi bulunmuyor. Bununla birlikte; şehirleşme, dijitalleşme ve endüstriyelleşme çok büyük bir hızla gelişim gösteriyor. Bu doğrultuda gelecek 40 yıl içerisinde dünya enerji talebi ikiye katlanacak” diyen Akgün, “Aynı zamanda gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için bugünkü karbon emisyonlarının 40 yıl içerisinde yarı yarıya azaltılması gerekiyor” şeklinde konuştu.
Dünyanın geleceği için hayati önem taşıyan bu ikilemde tüm sektör oyuncularının rol ve sorumluluk alması gerektiğine inanan Schneider Electric, seminer dizileri ile sürdürülebilir bir enerji tedariki ve yaşanabilir bir çevre için bugünkünden 4 kat daha verimli olmanın yollarını paylaşıyor.
Seminerlerin Schneider Electric Saha Servis Çözümlerinin anlatıldığı ikinci bölümünde ise Ergin ve Birol elektriksel bakım ve çeşitlerini anlattı. Bu bağlamda, 4 sınıfa ayrılan bakımlarda üretici bakımının (Level3 Bakım) öneminden bahsedilerek risk analizleri gösterildi ve elektriksel kazaların yüzde 70’den fazla olan kısmının predict tip bakımla önüne geçilebileceği anlatıldı.

Filiz Gökler, Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve İran Enerji İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Oldu
Schneider Electric’te 1998 yılından bu yana çeşitli görevleri başarı ile sürdüren Filiz Gökler, Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve İran Enerji İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı olarak yeni görevine atandı.
1998 yılında Schneider Electric’e katılan ve son olarak şirketin Türkiye ve Orta Doğu Bilgi Teknolojileri İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Filiz Gökler, 3 Nisan 2017 tarihi itibariyle Schneider Electric Türkiye, Orta Asya, İran Enerji İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı olarak kurumdaki çalışmalarına devam ediyor.


Geri
share on twitter share on facebook