Ürün

BASS'tan Akışölçerler, Debimetreler ve Transmitterler

Daldırma Tip Çarklı Akışölçerler

Bass Instruments, M9 Serisi Daldırma Tip Çarklı Akışölçerler, su arıtma sistemleri, endüstriyel atıksu arıtma ve geri kazanım, yüzme havuzları gibi alanlarda kullanılıyor. Su, atıksu, asit ve alkalin gibi akışkanlarda basınç kaybını en aza indirgeyerek hacimsel debiyi ölçmek için kullanılıyorlar. Islak kısımları, tercih edileceği proses şartlarına göre C-PVC, PVDF, AISI316 ve pirinç malzemeden oluşuyor. Ürünün 4...20 mA, pulse ve kontak çıkışı bulunuyor. Yüzde 0,75 T.S. belirsizlikle çalışan ürünün beslemesi ise 24 V DC. Standart olarak anlık ve toplam akış göstergesi mevcut.

Yüksek Hassasiyetli Dişli Debimetre / G Serisi
Bass Instruments’ın Dişli Debimetre MG00 Serisi, yüksek hassasiyetin zorunlu olduğu yerlerde kullanılması gereken, ölçme yeteneği çok geniş, ağır şartlara dayanıklı ölçme enstrümanları...
Standart olarak AISI303 gövdeli olan ürün, 400 Bar’a kadar yüksek basınçlarda rahatlıkla kullanılıyor. Hassasiyet <±%0,2, viskozite aralığı 0,3 cSt...100.000 cSt arasındaki birçok akışkanlarda rahatlıkla tercih edilebiliyor. Uzun ömürlü bir kullanım için kesinlikle sayaçtan önce uygun filtre kullanılması gerekiyor.
Bazı uygulama alanları: Parafin karasel, motorin, mineral yağlar, hidrolik yağlar, mürekkep, boya, poliüretan yapıştırıcılar, krema vb.

Hidrostatik Seviye Transmitteri 
Mesens Hidrostatik Seviye Transmitterleri MPS580, özellikle derin kuyulardaki su seviyelerini ölçmek için tasarlanmış. Bunun yanında yeraltı suları, atıksu, deniz suyu ve havuzlardaki su seviyelerinin ölçülmesi için kullanılıyor. Paslanmaz çelik gövdesiyle birçok akışkanda rahatlıkla tercih edilen MPS580 Serisi Seviye Transmitterleri, opsiyonel olarak PTFE gövdesiyle deniz suyu ve birçok kimyasalda rahatlıkla kullanılabiliyor.
Standart olarak 27 mm sensör çapı olan ürünün opsiyonel olarak 16 mm çapı da mevcut. 16 mm çapındaki kompakt tasarım ürün, çok dar deliklerden geçerek seviye ölçülecek alana rahatlıkla ulaşılmasını sağlıyor. Kablo seçenekleri PE, PUR, FEP malzeme olarak mevcut. Ürün, 0...1 mH2O ila 0...200 mH2O aralığında yüzde 0,5 (<±0,2 ops.) belirsizlikle ölçüm yapıyor. IP68 koruma sınıfında bulunan transmitterin 4...20 mA ve 0...10 V DC çıkış özelliği bulunuyor.     

Bilgi için:
Bass Instruments
Tel: 0216 660 01 63-64


Geri
share on twitter share on facebook