Haber

Uluslararası Akıllı Şehirler ve Şebekeler Kongresi, 5. Kez Düzenleniyor


Dünya Enerji Birliği tarafından en önemli etkinlikler arasında gösterilen 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na sayılı günler kaldı. 19-21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan ICSG İstanbul 2017, akıllı şehir ve şebeke teknolojilerini tanıtırken ulusal ve uluslararası platformda sektör liderlerini de bir araya getirecek. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayelerinde organize edilen ICSG İstanbul 2017’ye başta Turkcell, Siemens, Aselsan, Oracle, SAP ve G3 PLC olmak üzere yabancı firmaların ağırlıkta olacağı 300 firma katılacak.
ICSG İstanbul kapsamında düzenlenecek paneller, dünyada alanında en önemli isimleri Türk iş adamları ve uzmanlar ile bir araya getirme fırsatı sunacak. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, AKSA Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, Dünya Enerji Birliği Başkanı ve Virginia Tech ARI Direktörü Prof. Dr. Saifur Rahman, Global Akıllı Şebekeler Federasyonu Başkanı Reji Kumar Pillai, İsrail Enerji Vakfı (ISEA) Başkanı Amos Lasker, Arap Yenilenebilir Enerji Komisyonu Başkanı organizasyona katılacak önemli isimlerden birkaçı. İtalya, İsveç, İngiltere, Çin, Polonya, İsviçre ve Almanya’dan milli katılımlarla oluşturulacak pavilyonlarda yeni ürünler ilk kez sergilenerek ICSG’de tanıtılacak.
3 gün sürecek olan organizasyonda akıllı şehir uygulamaları, akıllı elektrik, su ve gaz sayaçları ekipmanları, şebeke modernizasyon sistemleri, enerji depolama, akıllı ulaşım şebekeleri ve sistemleri gibi birçok ürün ve hizmet grubu yer alacak.


Geri
share on twitter share on facebook