Haber

HAUS, Vidalı Pres ve İlk Türk Malı Manyetik Yataklı Turbo Blower'ı Üretti


HAUS, bir ilke imza atarak ilk Türk malı manyetik yataklı Turbo Blower üretimini gerçekleştirdi.
HAUS Turbo Blowerlar; çevre, gıda ve endüstriyel uygulamalarda özellikle şu durumlar için özel olarak tasarlandı:
-     Aktif karışım ile biyolojik atıksu arıtma tankının (haznesinin) havalandırılması,
-     Maya üretiminin veya fermantasyonun havalandırılması,
-     Genel olarak havalandırmayı gerektirecek diğer uygulamalar.

Turbo Blowerlar en az yüzde 75’lik makine verimliliğine (en yüksek aşamadaki politropik verim yüzde 84) ulaşıyor.

HAUS Turbo Blowerlar’ın gelişmiş tasarım özellikleri şöyle sıralanabilir:
-     CNC ile talaşlı imalat yöntemi sayesinde elde edilen yüksek mukavemetli Alüminyum Impeller: Olağanüstü bir performansla en son teknoloji 3D impeller.
-     Döküm ve Talaşlı İmalat Yöntemleri ile Salyangoz Muhafazası: Kompresör stabilitesi ve yüksek yük kapasitesi için optimize edilmiş tasarım.
-     Manyetik Yataklar ve VFD’ye Sahip Yüksek Hızlı Elektrik Motoru: Temassız ve aşınmaz.
-     PLC, farklı kontrol modlarını seçerek kompresör çalışma fonksiyonunu ayarlar.

HAUS Susuzlaştırma Teknolojisinde Alternatif Çözümler Sunuyor: Vidalı Pres (Screw Press)

HAUS marka SDE serisi Vidalı Presler, atıksu arıtma tesislerinde çamur susuzlaştırma işlemini yapmak üzere tasarlandı. Makine hareketli ve sabit disklerden oluşan aksam ve bu aksamı taşıyan güçlü bir şase ve muhafaza elemanlarından meydana geliyor. Kontrol ünitesi ise PLC kontrollü.
Makine sabit ve hareketli disklerden oluşan eğik tambura sahip, değişken hızda taşıyıcı helezon yardımıyla sürekli olarak katı çıkışı yapabilme özelliği bulunuyor. SDE modelinde helezon giderek daralan hatvelerle tasarlanmış. Başlangıçtaki geniş hatve aralığı yüksek filtrasyon sağlarken, sona yaklaştıkça daralan hatve aralığı sayesinde yüksek miktarda sıkıştırma sağlanıyor.
Değişken katı miktarlarında bile en yüksek kuruluğun, düşük enerji tüketimiyle sağlanması amacıyla katı çıkışı, otomatik olarak hava basınçlı pistonlarla kontrol ediliyor.
Hareketli diskler sayesinde makinenin kolaylıkla temizlenmesi sağlanırken, tıkanması da engelleniyor. Ayrıca tambur boyunca beş noktadan otomatik gerçekleştirilen yıkama sistemi, az miktarda su ile tamburun her zaman temiz kalmasını sağlıyor.
Tamburun son bölümünde ortaya çıkan çamurlu suyu ilave ikinci bir bunker yardımıyla toplayarak, yoğunlaştırma tankına geri pompalama imkânı sağlayabiliyor.
Bakım sırasında tambura kolay erişim için, gövde kolay açılabilir şekilde tasarlanmış.
HAUS; hizmet verdiği sektörler için sağlamış olduğu ürünler, kurulum öncesi proje destekleri, laboratuvar çalışmaları ve satış sonrası hizmetleriyle yenilikçi çözümler üretmeye devam ediyor. 2015 yılında kurmuş olduğu Ar-Ge Merkezi ile HAUS, inovatif bir yaklaşımla mevcut ürün geliştirme, iyileştirme ve yeni makineler üretme çalışmalarını sürdürüyor.


Geri
share on twitter share on facebook