Haber

GF Hakan Plastik, Eğitim ve Teknoloji Merkezi'ni Hizmete Açtı


Bilgi ve farkındalık düzeyinin artırılmasının çok önemli olduğuna inanan GF Hakan Plastik, bu konuda önemli bir adım atarak Eğitim ve Teknoloji Merkezi’ni hizmete açtı. Merkezde sektöre hizmet veren profesyoneller, üniversite öğrencileri ve tesisatçılar gibi birçok farklı hedef kitleye ulaşılması amaçlanıyor. Her paydaş için farklı eğitim ve seminer programları ile hem GF Hakan Plastik ürünleri hem de ürünlerin doğru uygulama teknikleri hakkında bilgiler verilecek.
Tasarım ve uygulaması Habif Mimarlık tarafından gerçekleştirilen Merkez’de bir seminer salonu, ürün montaj ve denemelerinin yapılması üzerine tasarlanmış bir eğitim atölyesi ve tüm ürünlerin uygulamalı şekilde sergilendiği geniş bir showroom alanı bulunuyor. Ayrıca üç boyutlu tasarımlar ile desteklenmiş LCD ekranların yer aldığı İnovasyon alanı ile ürünler hakkında daha etkileşimli bilgiler almak mümkün oluyor.
Merkezin 40 kişi kapasiteli seminer salonu, farklı ihtiyaçlara cevap verecek büyüklüklerde kullanım için kayar toplanır bölücü duvar panelleri ile ayrılabiliyor. Teorik bilgilerin verildiği çalışmaların ardından katılımcılara atölyede uygulama yapma imkanı da sunuluyor. Atölye bölümünde PPR kaynak makineleri ile boru ve ek parçaların nasıl kaynak yapıldığı deneyimlendirilirken; altyapı ürün grupları için elektrofüzyon kaynak çalışmaları, atıksu ürün gruplarında kelepçe ile duvara montaj eğitimleri de veriliyor.
Teknoloji ve Eğitim Merkezi’nin en dikkat çekici alanı olan showroomda tüm ürün grupları için en doğru sistemler teşhir üniteleri üzerinde sergileniyor. Tüm ürün montajları GF Hakan Plastik pazarlama ekibi tarafından gerçekleştirilen showroom, modern bir tasarıma sahip eğitici ve bilgilendirici bir alan olarak dikkat çekiyor.

SILENTA PREMIUM Prestijli Projelerin Tercihi Oluyor
GF Hakan Plastik’in SILENTA PREMIUM atıksu boru sistemi, Alman Fraunhofer Enstitüsü tarafından yapılan ölçümlerde 4 lt’de 13 dB ses geçirgenliği sonucu ile Türkiye’nin en sessiz borusu olma özelliğini koruyor.
SILENTA PREMIUM, 3 katmanlı bir duvar yapısına sahip. İç katman, pürüzsüz yapısıyla üstün bir akış performansı sağlıyor. Kimyasal dayanımı sayesinde boru içerisinde oluşacak korozyonu engelliyor. Orta katman, yüksek moleküler yapısı ve özel formülü ile boru içerisinde oluşan ses dalgalarını emerek boru dışına yansımasını önlüyor. Dış darbelere ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı dış katman ise sıvıların sağlıklı ve güvenli bir şekilde taşınmasına imkan yaratıyor.
SILENTA PREMIUM, tesisat sistemi üzerindeki titreşimleri büyük oranda azaltarak; bina içerisindeki titreşimler sonucu meydana gelen temas sesleri ve uğultuları da minimum seviyeye indiriyor.
EN14366 standardına göre, 13 db ses geçirgenliğine sahip olan SILENTA PREMIUM’un, TESK sertifikasının yanı sıra, Almaya Fraunhofer, Almanya Hoch, Rusya GOST-R, Ukrayna Ukr SEPRO raporları ile Alman DIBT Sertifikası da bulunuyor.
Tüm bu özellikler, SILENTA PREMIUM’un, sadece Türkiye içinde değil dünya genelinde prestijli ve niş projelerde tercih edilmesini sağlıyor. SILENTA PREMIUM’un tercih edildiği önemli projelerden bazıları şunlar: Burj Khalifa, Rolex Tower, Versage Tower, Trump Tower, Sapphire.


Geri
share on twitter share on facebook