Haber

ABB Artırılmış Performans Sağlayan Dodge Quantis Motorlu Redüktörleri Sunuyor


ABB Dodge Quantis motorlu redüktörlerinde IEC güç değerlerinde olan ancak yüzde 50’ye varan oranlarda daha fazla başlangıç torku ve aşırı yüklenme torku sunan “NEMA Design-B” tork karekteristiğine sahip motorlar kullanılıyor. Bu sayede motor soğukken veya tam yüklü durumda kaldırılmak istendiğinde dahi ekipmanın hareket etmesini garanti edecek daha fazla tork bulunuyor.
Bazı uygulamalarda iş makinası miline geçirilerek kullanılan delik milli redüktörlerde  kolay montaj ve demontaj sağlayan, bakım süresini ve zamanını azaltan patentli çift konik burç sistemi Quantis motorlu redüktörlerde bulunuyor.
0,18 kW ile 7,5 kW güç aralığı, 14.000 Nm max. çıkış torku ve 350:1 max. tahvil oranı ile yeni Quantis motorlu redüktörleri aralarında pompa, konveyör ve karıştırıcıların da olduğu birçok farklı uygulama için ideal.

ABB, 98 Metrelik E-House Projesini Teslim Ediyor
ABB, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Satah al-Razboot (SARB) açık deniz petrol sahasına uzaktan kesintisiz güç sağlamak için 98 metrelik bir Taşınabilir Enerji İstasyonu (E-House) tasarladı. ABB’nin bugüne kadarki en büyük Taşınabilir Enerji İstasyonu (E-House) projesi olan 80 milyon dolarlık sipariş, Güney Koreli büyük bir mühendislik, tedarik, inşaat ve devreye alma (EPC) yüklenicisi olan Hyundai Engineering & Construction tarafından 2014’te verildi.
Abu Dhabi’nin 200 kilometre kuzeybatısındaki tesise, taşınabilir istasyona bağlı beş gaz türbini tarafından enerji sağlanacak. Modüler bir E-House, alçak ve orta gerilim panolarının yanı sıra yardımcı ekipmanları da içeren prefabrik bir yapı.
Dokuz adet modülerleştirilmiş 98 metre uzunluğundaki E-House, toplamda 4000 metrekare alan kaplıyor ve taşıma için yalnızca ikiye bölünmüş. Modüler E-House üniteleri, alçak ve orta gerilim panolarının yanı sıra motor kontrol merkezleri, değişken frekanslı sürücüler ve bir Elektrik Kontrol İzleme Sistemi (ECMS) ile donatılmış.


Geri
share on twitter share on facebook