Haberler

6. Türk-Alman Su İşbirliği Günleri, 18-19 Ekim'de Mersin'de Yapılacak

German Waterpartnership (GWP) tarafından düzenlenen Türk-Alman Su İşbirliği Günleri?nin 6.'sı 18-19 Ekim 2016 tarihlerinde MESKİ işbirliği ile Mersin Hilton SA Otel'de gerçekleştirilecek.

İki gün sürecek toplantıda sanayide ve yerel yönetimlerde su ve atıksu konularında sorunların çözümlerine dönük teknolojiler ve iki ülke arasındaki işbirliği imkanları ele alınacak. Etkinlik, su ve atıksu teknolojileri alanındaki firmaları, organize sanayi bölgelerini, merkezi ve yerel yönetimleri ve çevre danışmanlık hizmetleri sunan ve bunlara ilgi duyan kesimleri bir araya getirmeyi hedefliyor.
18 Ekim Salı günü stant ziyaretleri ve network görüşmeleriyle başlayacak olan etkinlikte öğleden sonra resmi açış konuşmaları ve “Kapasite Geliştirme ve Atıksu Arıtma Tesislerinde İşletme Sorunları” başlıklı bir panel gerçekleşecek. 19 Ekim Çarşamba günü ise Türk ve Alman uzmanların katılımıyla farklı workshoplar ve workshop konularının tartışıldığı yuvarlak masa toplantıları planlanıyor. Katılımcılar etkinlik boyunca gerek tanıtım masalarını ziyaret ederek, gerekse ikili işbirliği görüşmeleri kanalıyla Almanya’dan su teknolojileri alanında ürün ve hizmet sunan şirketlerle ilgili detaylı bilgi edinme imkanı bulacak.

5 Ekim 2016

Geri