Haberler

Wilo, "Hatıra Ormanı" ile Sürdürülebilir Yaşama Destek Veriyor

Wilo, çevreye değer katmaya devam ediyor. Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla azalan su kaynaklarına dikkat çeken ve çevrenin korunması konusunda farkındalık yaratan Wilo, bu vizyonu doğrultusunda TEMA Vakfı'nın önemli bir projesine katkı sağladı.


Wilo, TEMA Vakfı aracılığıyla  Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde bir hatıra ormanı oluşturdu. Fidan dikim süreci kısa süre önce sona eren “Wilo Hatıra Ormanı” hem orman canlılarını hem de Balıkesirlileri ağırlamaya başladı.
Wilo’nun çevreci vizyonuna liderlik yapan Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, “Hatıra Ormanı” hakkında şunları söyledi:  “Wilo Türkiye olarak uzun zamandır azalan su kaynaklarına dikkat çeken çalışmalar yapıyoruz. Yaşamın kaynağı olan suya sahip çıktığımız gibi ekolojik yaşamın diğer alanlarıyla da yakından ilgilenmeye gayret ediyoruz. ‘Wilo Hatıra Ormanı’ ile ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunmak istedik. Türkiye’nin en değerli sivil toplum kuruluşlarından biri olan TEMA Vakfı’na, bize hatıra ormanı oluşturma fırsatı sağladığı için teşekkür ederiz. Doğal varlıkları korumak için üzerinde çalıştığımız yeni projelerimizi de yakın zamanda hayata geçireceğiz”...

Wilo Fotoğraf Yarışması Beşinci Yılında “Uluslararası” Oldu
Wilo tarafından, azalan su kaynaklarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Su, Dünyanın Her Karesinde” fotoğraf yarışması, beşinci yılında uluslararası bir kimlik kazandı. Geçtiğimiz yıl 3 bin 48 eserin katıldığı yarışma, bu yıl dünyanın farklı ülkelerinden fotoğrafçıların eserlerini kabul edecek. “Suyun Yolculuğu” temasıyla yapılan Wilo 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda başvurular 10 Eylül’e kadar devam edecek. Yarışmanın sonuçları 22 Eylül 2016’da açıklanırken, ödül töreni ve sergi ise ekim ayında yapılacak.

Wilo Pompaları, Şampiyonun Stadında Enerji Verimliliği Sağlıyor   
Wilo, 2015-2016 futbol sezonunu şampiyon tamamlayan Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’da yüksek teknolojili ürünleriyle boy gösteriyor. Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Arena’da ısıtma, altyapı ve çim sulama işlemleri için Wilo pompaları kullanıldı. En yüksek oranda enerji tasarrufu yapan Wilo pompaları Vodafone Arena’da enerji verimliliğine katkı sağlayacak.
Yerden ısıtmayı sağlayan Wilo Stratos pompaları, ıslak rotorlu frekans konvertörlü özellikleri ile enerji verimliliği yüksek olan pompalar olarak dikkat çekiyor. Wilo Stratos pompaları, A sınıfı enerji verimliliği ile fark yaratıyor. Çim sulamada kullanılan blok tip BL pompaları ise hidrolik açıdan verimliliği yüksek olan pompalar sınıfından yer alıyor.
Vodafone Arena’nın altyapısında da yine verimlilik ön planda tutularak çözüm sağlandı. Atıksuyun parçalanarak uzaklaştırılması için güçlü parçalayıcı bıçak teknolojisine sahip MTH pompalar seçildi. Ayrıca parçalayıcı bıçaklı dalgıç pompalar ve kızaklı tip parçalayıcı bıçaklı özel bir seri ile altyapı çözümü sağlandı.

24 Haziran 2016

Geri