Haberler

Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Kıbrıs'ta İş Ortaklarıyla Buluştu

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri, 25-27 Mart tarihleri arasında Kıbrıs Elexus Hotel & Spa'da bayileri ve sistem entegratörleri ile bir araya geldi.

Otomasyon sektöründeki gelişmeler hakkında bilgilendirme de yapılan motivasyon etkinliğinde, Mitsubishi Electric’in yeni nesil fabrika otomasyon sistemleri, e-F@ctory konsepti, robot teknolojileri ve mekatronik CNC ürünleri anlatıldı.

Etkinliğin açış konuşmasını gerçekleştiren Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Şevket Saraçoğlu, “Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri olarak, dünyada çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren fabrikalara hızlı entegrasyon, üretkenlik, esneklik ve verimlilik konusunda katma değer sağlıyoruz. Ürünlerimizle üreticilerin saygısını kazanmaya devam ediyoruz. Türkiye’de ise tüm bu hizmetleri hiç şüphesiz güçlü bayilerimiz ve sistem entegratörlerimizin katkısıyla gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda iş ortaklarımızın da desteğiyle hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde pazarın ve kullanıcıların ihtiyaçlarını doğru bir şekilde analiz etmeyi ve uygun çözümler sunmayı başardık. İleri teknolojimiz, çözüm odaklı yaklaşımımız ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçle çok sayıda başarıya imza attık. Yeni dönemde de Mitsubishi Electric’in global gücünü ve yerel bilgi birikimini başarılı iş ortaklarımızla birlikte en yüksek seviyede göstermeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Taisei Corporation, Marmaray Projesi’nde Mitsubishi Electric ile Gücünü Birleştirdi
Japonya başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde 1873 yılından bugüne çeşitli inşaat ve altyapı projelerinde teknolojisi ile fark yaratan Taisei Corporation, Türkiye’de ise dünyanın en derin batırma tüp tüneline sahip Marmaray projesindeki çalışmaları ile dikkat çekiyor. Kritik öneme sahip zorlu bir proje olan Marmaray’ın otomasyon çözümleri ile adından söz ettiren bir diğer marka ise elektrik, elektronik ve otomasyon alanında köklü bir dünya devi olan Mitsubishi Electric.

İki markanın Marmaray BC1 Boğaz Geçiş Projesi’nde güçlerini birleştirdiğini belirten Taisei Corporation Elektro Mekanik Müdürü Bülent Özince, Taisei-Gama-Nurol konsorsiyumu ile gerçekleştirilen Marmaray tünel inşaatı ve Mitsubishi Electric’in projeye verdiği hizmetlere ilişkin şu bilgileri aktardı: “Taisei Corporation olarak Marmaray BC1 Boğaz Geçiş Projesi’nin istasyonlar arası delme tünellerin açılması, batırma tüp elemanların inşası ve montajı, Sirkeci derin istasyonunun inşası, tünel ve istasyonların elektromekanik işlerinin temin ve montajını gerçekleştirdik. Özellikle ters akıntılı boğaz sularında dünyanın en derin batırma tüplerinin montajını başarıyla gerçekleştirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Yoğun yapılaşmanın yer aldığı tarihi yarımadada Sirkeci istasyonu için derin kazıların yapılması da çok güçlü uzmanlık gerektiriyordu. Marmaray istasyon ve tünellerinde uluslararası zorlu standartlara uyarak, yüksek güvenlikli elektromekanik sistemlerin başarıyla monte edilip devreye alınmasını sağlamış olmaktan dolayı çok mutluyuz.”

Mitsubishi Electric’in Marmaray projesinin gereksinimlerini ve emniyet kriterlerini çok iyi kavramış olduğunu vurgulayan Bülent Özince, Mitsubishi Electric ile işbirliği yapmalarının nedenlerini şöyle açıkladı: “Marmaray BC1 ihalesi “tasarla-yap” şeklinde bir proje olduğu için öncelikle mühendislik analizlerinin başarılı bir şekilde yapılması gerekiyordu. Mitsubishi Electric bu analizleri başarıyla gerçekleştirdi. Daha sonraki aşamada ise proje gereksinimlerine uygun en güvenilir ürünler seçildi. Bu noktada Mitsubishi Electric’in çok iyi referanslarının olması da önemli bir rol oynadı.”

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri, faaliyet alanları içinde önemli bir yer tutan altyapı projeleri kapsamında, Marmaray’ın “İstasyon Bilgi ve Yönetim Sistemi Projesi”ni gerçekleştirdi. Mitsubishi Electric’in Marmaray BC1 Boğaz Geçiş Projesi’ndeki hizmetleri; ileri teknoloji ürünü otomasyon ekipmanları, mühendislik ve tasarım, projelendirme, yazılım programlama, donanım montajı, devreye alma, eğitim ve servis desteğini kapsıyor. Tünel, tüm istasyonlar, havalandırma binaları ve jeneratör binalarında elektromekanik ekipmanların kontrol ve izlenme işlerini gerçekleştiren Mitsubishi Electric, Marmaray’ın enerji sistemlerinin her iki yakada bulunan iki adet TEİAŞ ve iki adet jeneratör grubu tarafından beslenmesi için gerekli olan senaryoları da hayata geçirdi.

5 Mayıs 2016

Geri