Haberler

Schneider Electric Enerji Üniversitesi 500 Bin Katılımcıya Ulaştı

Schneider Electric tarafından hayata geçirilen ve enerji yönetimi konusunda farkındalığı artırmak amacıyla bir online eğitim uygulaması olan "Enerji Üniversitesi", kayıtlı 500 bin katılımcıya ulaştı.

Enerji Üniversitesi, 2009 yılından bu yana 185 ülkeden profesyoneller için 13 dilde ücretsiz enerji verimliliği kursları sunuyor. 200'den fazla ücretsiz kursun seçilebildiği Enerji Üniversitesi, enerji verimliliği, bina kontrolü ve otomasyon, aydınlatma, HVAC, veri merkezleri, endüstriyel sistemler, elektrik sistemleri, sağlık hizmetleri gibi konularda geniş bir eğitim sağlıyor.
Verimlilik eğitimini geliştirmeye ek olarak program, yeterli hizmet alamayan ve bu bilgiye en fazla ihtiyaç duyan topluluklara yönelik olarak da kaynak görevi görüyor. Tamamı ücretsiz olan Enerji Üniversitesi kurslarında gerçek dünya çözümleri tartışılıyor ve enerji verimliliği önlemlerinden en iyi şekilde nasıl faydalanılacağı hakkında pratik bilgiler veriliyor. Bu bilgiler sayesinde şirketler ve topluluklar başka bir yerde bulamayacakları eğitim araçlarının avantajlarından faydalanabiliyorlar. Yetersiz hizmet alan bazı toplulukların da faydalanabildiği Enerji Üniversitesi’ne erişim sayesinde, bu tür yetersizlik içerisinde bulunan topluluklar için istihdam avantajı yaratılabiliyor.

Scheider Electric ve Endoks İşbirliği ile Yenilenebilir Enerji Semineri Gerçekleşti
Schneider Electric ve güç kalitesi alanında yenilikçi çözümler sunan Endoks işbirliği ile “Yenilenebilir Enerji Üretim Santrallerinde Enerjinin İzlenmesi, Enerji Üretiminin Tahmin Edilmesi ve Enerji Kalitesi Semineri” 22 Aralık 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Enerji sektörünün ilgili tüm aktörlerini bir araya getiren seminerde Türkiye genelindeki Dağıtım Şirket Yetkilileri de hazır bulundu.
Seminer organizasyonuna, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) ve elektrik dağıtım şirketleri temsilcileri katıldılar. Program dahilinde TEDAŞ GES Şube Müdürü Bilal Şimşek “Güneş Enerji Santrallarının Elektrik Güç Kalitesi Üzerine Etkileri” konulu oturumda bilgilerini paylaşırken, UBIMET Gmb’den Dr. Christian Kusmitsch “Meterolojik Veriler Kullanarak Güneş Enerji Sistemlerinde Üretim Tahmini” konulu bir sunum yaptı. Program akışı Başarı Enerji’den İlker Yılmaz’ın “Güneş Enerjisi Sistemlerinde İzleme ve Kontrol İhtiyaçları” konulu sunumuyla devam etti. Son olarak da organizasyona ev sahipliği yapan Schneider Electric ve Endoks Enerji Sistemlerinden; Tuğçe İşler ve Dr. Alper Terciyanlı “Yenilenebilir Enerji Üretim Tesislerinde Enerji Kalitesi İzleme” konusundaki bilgilerini aktardı.
Schneider Electric ve Endoks işbirliği ile düzenlenen ve katılımcıların yenilenebilir enerji konusunda yeni teknolojiler ve trendler hakkında yoğun olarak bilgilendirildiği seminerde yer alan dağıtım şirketleri yetkilileri de görüşlerini ve tecrübelerini katılımcılara aktardı.

29 Şubat 2016

Geri