Haberler

Wilo 2015 Yılında 500'den Fazla Öğrenciye Eğitim Verdi

Pompa sistemleri sektörünün ihtiyacı olan kalifiye insan kaynağının yetişmesine katkı sağlayan Wilo, yaptığı eğitim çalışmalarını öğrencileri de içine alacak şekilde genişletiyor.

Okul ve sanayi arasında bir eğitim köprüsü kuran Wilo, 2015 yılı boyunca 500’den fazla öğrencinin katıldığı eğitim çalışmalarına imza attı. Yapılan etkinliklere üniversite, meslek yüksekokulu ve meslek liselerinden öğrenciler katıldı.
Wilo 2015 yılında hem lise hem de üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. Meslek liselerinde 3 etkinlik düzenledi. Samandıra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Tesisat Bölümü, Atakent İMKB Teknik Meslek Lisesi Tesisat ve İklimlendirme Bölümü ile Bursa Yeşil Yayla Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi Elektrik ve Yenilenebilir Enerji Bölümü öğrencileri, Wilo’nun eğitmen mühendislerinden pompa sistemleri hakkında bilgiler edinme fırsatı buldu.
Wilo yıl içinde farklı üniversitelerden meslek yüksekokulu öğrencilerini Tuzla’daki Genel Merkez binasında ağırladı. Sakarya Üniversitesi Akyazı Meslek Yüksekokulu, Okan Üniversitesi Makine ve Elektrik Meslek Yüksekokulu ile Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Wilo’nun son teknolojilerle geliştirilen ürünlerini yerinde inceledi.
Wilo, 2015 yılı boyunca birçok lisans öğrencisine de ev sahipliği yaptı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nden Mühendislik ve Teknoloji fakülteleri öğrencileri Wilo’nun yaptığı faaliyetlere tanık olma şansını elde etti.
Wilo önümüzdeki dönemlerde de eğitim çalışmalarını ara vermeden sürdürerek, sektörün ihtiyacı olan kalifiye insan kaynağının yetişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Wilo Yetkili Servisleri Hedef Paylaşım Toplantısı’nda Buluştu
Wilo, Türkiye’nin dört yanındaki yetkili servisleri ile 2016 Hedef Paylaşım Toplantısı’nda bir araya geldi. 2016 Hedef Paylaşım Toplantısı, 16 Ocak’ta Antalya’da Akra Barut Otel’de gerçekleşti. Türkiye’nin dört bir yanındaki yetkili servislerden 117 kişinin katıldığı toplantı “Bir olduk, birlik olduk, birinci olduk!” temasıyla düzenlendi. Toplantıda Wilo’nun 2015 yılındaki faaliyetleri değerlendirilirken, 2016 yılındaki hedefleri açıklandı.
Toplantıda konuşan Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın şunları söyledi: “Wilo olarak son 10 yılda faaliyet gösterdiğimiz her alanda büyük başarılar elde ettik. Sektörümüzde kaliteli ürün ve hizmetlerin 1 numaralı adresi olduk. Wilo ailesi büyürken, en önemli katkılardan birini elbette yetkili servislerimiz yaptı. Müşterilerimizle en önemli temas noktamız olan yetkili servislerimiz, sundukları benzersiz hizmetle Wilo’nun yükselen itibarına katkı sağladı. 2015 yılında servis ağımız genişledi. 42 ilde, 75 servis ve 252 teknisyenle hizmet veriyoruz.”  
Müşteri memnuniyetine çok önem verdiklerini, en iyi müşteri deneyimini yaşatmak için çalıştıklarını belirten Ercüment Yalçın sözlerine şöyle devam etti: “Geçtiğimiz yıl müşteri memnuniyetini ölçmek için 5 binden fazla görüşme yaptık. Ayrıca Türkiye genelinde marka araştırması gerçekleştirdik. Her iki araştırmada da yüzde 95’in üzerinde beğeniye ulaştık. Sektör ortalamasının çok üzerinde olan bu sonucun, yetkili servislerimizin kaliteli hizmetinin bir yansıması olduğunu biliyoruz. Araştırmaların ortaya koyduğu güzel tabloyu iş sonuçlarında da görüyoruz.  Wilo Türkiye olarak 2015 yılında inşaat sektöründen hızlı büyürken, servis iş hacmimizde de büyüme gerçekleştirdik. Hem fiyat avantajı sunarak hem de hizmet kalitesinden ödün vermeyerek sektörde fark yaratıyoruz.”

29 Şubat 2016

Geri