Haberler

Mas Pompa, İSO'da Bilgilerini Paylaştı

İstanbul Sanayi Odası tarafından Odakule Meclis Toplantı Salonu'nda 14 Ocak Perşembe günü düzenlenen "Enerji Sektöründe Yerlileşme, Termik Santrallerde Yerli Ekipman Üretimi" semineri kamu ve özel sektörden yüzün üzerinde izleyicinin katılımı ile yapıldı.

İSO Yönetim Kurulu Üyesi Ata Ceylan’ın açılış konuşması ile başlayan seminere, TÜBİTAK Marmara Araştırma Enstitüsünden araştırmacılar Prof. Dr. Mustafa Sözen, Dr. Selçuk Ataş, Osman Okur ve Namık Ünlü; EÜAŞ Genel Müdürü Halil Alış; Ambarlı, 18 Mart Çan ve Soma santrallerinin yöneticileri Lütfi Coşkun, Oğuzhan Yıldız ve Recep Çıtlak; Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği Genel Başkanı Hacı Ahmet İlhan, Mas Grup İş Geliştirme Müdürü Ahmet Yılmaz, Kauçuk Derneği Genel Başkan Yardımcısı Doğu Kaya konuşmacı olarak katıldı.
Seminerde, yerli üretim kalemlerinin artırılması konusunda İSO tarafından Sanayi Bakanlığı’na bir Seminer Sonuç Bildirisi sunulması ve bunun Yerlileştirme ve Millileştirme Platformu için bir manifesto niteliği taşıması konusunda fikir birliğine varıldı.
Mas Pompa adına konuşan Ahmet Yılmaz, özellikle daha ileri gitme konusunda kaliteli hammadde ve döküm konusunda karşılaşılan sorunlardan bahsederek, başarı öyküsü olarak Çalık Enerji’nin Gürcistan’da yaptığı Doğal Gaz Kombine Çevrim Santraline yapılan pompa tedarikleri konusunu izleyicilere anlattı.

Geri