Atatürk Havalimanı'nda Mas Pompa Çözümleri Tercih Edildi

TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği A.Ş. ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün (DHMİ) imzaladığı ek sözleşme uyarınca İstanbul Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali genişletilmesi projesi devreye alındı.
Mas Pompa, EUP kapsamında MEI > 0,4 verimlilik sınıfı için çalışmaları devam eden inline kuru rotorlu sirkülasyon pompaları, frekans kontrollü AISI 304 paslanmaz hidroforlar, kapalı genleşme tankları ve NFPA 20’ye uygun yangın grubu ürünleriyle projede çözüm ortağı oldu.
Proje kapsamında 1250 araçlık açık otopark, İç ve Dış Hatlar’ın altında yolcu köprüsü, yiyecek ve içecek alanlarının yer aldığı yolcu bekleme salonları ve Dış Hatlar’da dört “bus gate” devreye alındı. Gelişim projesi çerçevesinde, duty free ve ofislerin yer aldığı 18 bin metrekare ek terminal alanının yanı sıra Airport Otel’de de 85 olan oda sayısı 130’a çıkarılacak. Mevcut 2 bin 500 metrekare VIP Salonu’na, bin 280 metrekare daha ilave edilecek projeye göre, yeni yapılan ek terminal binasında hizmete girecek VIP Salonu’nda, giriş ve çıkışları da ayrı olan ve sadece Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın kullanacağı iki ayrı salon bulunacak.

30 Kasım 2015

Geri